Tak kiedyś wyglądały obchody rocznicy bitwy pod Ewiną [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

mk
Tak kiedyś wyglądały obchody rocznicy bitwy pod Ewiną
Tak kiedyś wyglądały obchody rocznicy bitwy pod Ewiną fot. Archiwum Muzeum Regionalnego w Radomsku
Tak kiedyś wyglądały obchody rocznicy bitwy pod Ewiną? Fotografie pochodzą z lat 60., 70. i 80.

Tak kiedyś wyglądały obchody rocznicy bitwy pod Ewiną? Prezentujemy zdjęcia z archiwum Muzeum Regionalnego w Radomsku, które posłużyły do stworzenia ekspozycji "Powojenne Radomsko 1945-1989. Opowieść o PRL". Fotografie pochodzą z lat 60., 70. i 80. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy pracownikom i dyrekcji Muzeum.

Tegoroczne rocznicowe obchody odbędą się 12 września, rozpoczną się o godzinie 10 polową mszą świętą, która odprawiona zostanie na terenie przy pomniku upamiętniającym bitwę pod Ewiną. Później pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty, będą wystąpienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym dla pamięci walk oręża polskiego i występy artystyczne.

Rocznicy będzie towarzyszył Przegląd Piosenki Partyzanckiej i Żołnierskiej, wystąpi m. in. Ania Wieleńska znana z programu "Mali Giganci" oraz zespoły ludowe Kraszewianki z gminy Masłowice czy Widawianki z gminy Kodrąb. Muzykować będą także strażacy z Drzewicy, Orkiestra Dęta Expresja i chór Romantica. Pojawią się również grupy rekonstrukcyjne.

Uczestnicy obchodów będą się mogli oczywiście poczęstować żołnierską grochówką.

Więcej o obchodach:

Czy pamiętacie te miejsca sprzed lat? Jak zmieniało się Radomsko w ciągu ostatnich dziesięcioleci? Zapraszamy do oglądania interaktywnej galerii. 

Przejdź do kolejnego zdjęcia i użyj suwaka, by przekonać się, jak zmieniły się ulice naszego miasta >>>

Radomsko wczoraj i dziś ZDJĘCIA. Zobacz, jak zmieniało się m...

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie