Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Towarzystwo Fotograficzne E. Osterloffa w Radomsku prezentuje: Mirosław Kercz [ZDJĘCIA]

mk
fot. Mirosław Kercz
Towarzystwo Fotograficzne E. Osterloffa w Radomsku prezentuje: Przyroda, teatr, taniec - Mirosław Kercz i jego fotografie.

Galerią zdjęć Mirosława Kercza z Radomska rozpoczynamy nasz cykl, w którym prezentować będziemy prace członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa. Mieszkańcom Radomska twórczość fotografika na pewno kojarzy się działalnością ilustrującą wydarzenia teatralne, taneczne i koncerty. Jak przyznaje autor, zawsze pasjonował go ruch sceniczny i zastanawiał się, jak pokazać go na fotografii. Z fotografii prezentujących taniec powstała wystawa "Dans makabr", zdjęcia ze spektakli można było oglądać m. in. na wystawie "Teatr w obiektywie". Radomszczanin niemal od początku dokumentuje m. in. Różewicz Open Festiwal.

Ale Mirosław Kercz jest także wrażliwy na piękno przyrody i kobiet, wystarczy przypomnieć jego wystawy "Kobiece kadry" czy "Nietakt". Jego zdjęcia niejednokrotnie można było podziwiać również na wystawach zbiorowych. Dla Mirosława Kercza fotografia to wielka pasja, ale i zawód, razem z prezesem Towarzystwa Cezariuszem Belicą prowadzi Studio Fotograficzne "Belica&Kercz".

Oto wybrane zdjęcia Mirosława Kercza:

Towarzystwo Fotograficzne w Radomsku powstało 7 lutego 1962 roku, choć początek amatorskiego ruchu fotograficznego datuje się na 1959 rok. Od 1999 roku nosi imię Edmunda Osterloffa, nestora polskiej fotografii. Dzięki technice fotograficznej, zwanej "bromolejem", jego zdjęcia przypominały czarno-białe reprodukcje malarstwa. Prace — wystawiane w kraju i za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych — porównuje się do malarskich dzieł Milleta, Chełmońskiego, Ruszczyca. Dziś jego fotogramy są chlubą Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Od 1925 roku mieszkał w Radomsku, zmarł w 1938 r., pochowany został na Starym Cmentarzu.

Towarzystwo organizuje liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, które prezentuje w trzech znanych dla radomszczan miejscach: w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie znajduje się mała galeria Towarzystwa, w Miejskim Domu Kultury oraz Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto