18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Radomska

Małgorzata Kulka
Radomszczańscy urzędnicy pracują nad nową strategią rozwoju miasta. 3-4 czerwca w urzędzie odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Udział w nich wzięli m. in. przedstawiciele biznesu, kultury i sportu w mieście.

W Urzędzie Miasta w Radomsku ruszyły prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta. Strategia to dokument przedstawiający wizję rozwoju miasta w przyszłości. Obecnie w Radomsku obowiązuje strategia na lata 2006-2020, przyjęta w 2005 roku. Jak tłumaczą urzędnicy magistratu, aktualizacja jest konieczna, bo od tamtego momentu otoczenie uległo znacznym przemianom, zmieniły się czynniki, które należy wykorzystać w rozwoju, pojawiły się nowe szanse i zagrożenia.

- Zmienia się perspektywa budżetowania Unii Europejskiej i zmieniają się możliwości finansowania działań rozwojowych. Obowiązująca strategia po 7 latach zawiera cele, zwłaszcza te szczegółowe, które nie do końca odpowiadają nowym uwarunkowaniom. Aktualizacja jest potrzebna, żeby przekonać się, co się zmienia, czy są nowe potrzeby ze strony mieszkańców, organizacji, instytucji. Każdy kto aplikuje o środki finansowe, musi wykazywać zgodność jego projektu ze strategią – tłumaczy Agnieszka Chrząszcz, kierownik biura strategii i rozwoju UM.

Podczas dwudniowych warsztatów w magistracie, prowadzonych przez pracowników Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przedstawiciele radomszczańskich firm, instytucji i organizacji rozmawiali o możliwościach rozwoju miasta w kilku najważniejszych dziedzinach życia: gospodarka, ochrona środowiska, opieka społeczna, bezpieczeństwo, kultura, sport i edukacja.
- Chcieliśmy, żeby ludzie mieli okazję powiedzieć, jakie mamy problemy, możliwości ich rozwiązywania, co jest słabą, a co mocną stroną miasta, jakie mamy zagrożenia i gdzie chcieliby widzieć miasto w określonych branżach za kilka czy kilkanaście lat. Teraz jest czas na tzw. burzę mózgów – mówi Agnieszka Chrząszcz.

Dlaczego pomocą będą służyć eksperci z ŁARR?
- Ludzie mieszkający w danym środowisku pomimo najszczerszych chęci na wszystkie problemy patrzą zawsze przez pryzmat własnego mieszkania. Potrzebne jest więc spojrzenie z zewnątrz i właściwe pokierowanie energii – odpowiada Agnieszka Chrząszcz.

To wyrażenia opinii urzędnicy zachęcają także mieszkańców. Na stronie internetowej miasta dostępna jest specjalna ankieta (tu znajdziesz ankietę), można też kontaktować się za pomocą e-maila ([email protected]).
- Zależy nam, żeby jak największa liczba ludzi, którzy chcą coś zaproponować, wypowiedział się na temat rozwoju miasta i w miarę możliwości postaramy się wszystko to zebrać – mówi przedstawicielka UM.

Na 11 czerwca dodatkowo zaplanowano spotkanie z kluczowymi interesariuszami różnych obszarów i działalności. Wnioski wypracowane podczas warsztatów stanowić będą podstawę do określenia strategicznych celów i kierunków rozwoju Radomska. Projekt ma być gotowy pod koniec czerwca. Przez lipiec, sierpień i wrzesień trwać będą konsultacje, a jesienią strategia trafi pod obrady rady miasta.

Aktualizacja strategii będzie kosztować 61 500 zł

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto