Trzy medale zawodników UKS Zapaśnik Radomsko w Pabianicach

Małgorzata Kulka
UKS Zapaśnik Radomsko
Tym razem udział w turnieju w zaprzyjaźnionych Pabianicach wzięli młodzicy i kadeci UKS Zapaśnik Radomsko.

Tegoroczny Memoriał im. Tadeusza Wnuka zakończył się szczęśliwie dla zawodników UKS Zapaśnik Radomsko. Z czwórki startujących zawodników trzech po dobrych walkach wywalczyło srebrne medale w swoich kategoriach wagowych.

Niestety obecnie panujące wirusy skutecznie osłabiły zespół i zmuszeni byliśmy wystartować w znacznie okrojonym składzie. Mimo problemów start stał na wysokim poziomie i zapaśnicy radomszczańskiego Zapaśnika na pabianickich matach zaprezentowali waleczność i sportowego ducha - mówi trener Konrad Terka.

Indywidualnie zawodnicy zdobyli 3 srebrne medale: - Szymon Młynarczyk w kat. 38 kg - młodzik, Jakub Molenda w kat. 85 kg - młodzik i Szymon Wilk w kat. 71 kg - kadet. Kazimierz Gurazda zajął V miejsce w kat. 57 kg - młodzik.

Kończymy ten obfity w starty sezon z małymi problemami zdrowotnymi. Dzięki wsparciu sponsorów, partnerów, działaczy oraz zarządu klubu z wiceprezesem ds. sportu Mirosławem Szylerem na czele był to także rok pełen sukcesów. Dużego wsparcia przez cały czas sztabowi szkoleniowemu i klubowi udziela radny miejski Kamil Bugdal, za co także jesteśmy bardzo wdzięczni - mówi sprawujący opiekę nad zawodnikami podczas sobotnich zawodów Konrad Terka.