Turniej piłkarski RAP w Radomsku zakończony [ZDJĘCIA]

jd
Legia Warszawa najlepszą drużyną turnieju piłkarskiego RAP w Radomsku

W Radomsku zakończył się dzisiaj, 19 maja, turniej piłkarski Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej „100 LAT WOLNA POLSKA - 8 LAT RAP RADOMSKO” - „ESBANK CUP”. Grało w nim 16 zespołów, w tym dwa z zagranicy. Wygrała Legia Warszawa.

Drużyny (rocznik 2010) grały w dwóch grupach: mocniejszej Lidze Mistrzów i słabszej Lidze Europy.

Kolejność w Lidze Mistrzów: Legia Soccer School Warszawa, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, UKS Gmina Rozprza, RAP I Radomsko, Banik Ostrawa, Lechia Tomaszów Mazowiecki, ŁKS Łódź.

Przed meczem finałowym Śląsk miał 15 pkt., a Legia 14 pkt. W finale młodzi warszawianie byli lepsi i wygrali 2:0. RAP I w meczu o trzecie miejsce zmierzył się z Rakowem, ale przegrał 1:3.

Kolejność w Lidze Europy: Skra Częstochowa, Orlik Blachownia, Sandecja Nowy Sącz, APN Piotrków Trybunalski, Ruch Chorzów, Polonia Bydgoszcz, AFA Olaine, RAP II Radomsko.

Wszyscy piłkarze biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki. Na najlepsze zespoły czekały puchary. Nagrodzono również najmłodszych zawodników oraz grające w drużynach dziewczynki. Nagrody wręczali prezydent Radomska Jarosław Ferenc, prezes ESBANKU Banku Spółdzielczego Jacek Zacharewicz oraz Stanisław Sipa, szef Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb.