Uczestnicy charytatywnej akcji "1047 dla..." dotarli do mety. Wśród nich Paweł Kałdoński z Radomska

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM/Facebook
Udostępnij:
Uczestnicy kolejnej charytatywnej akcji "1047 dla..." dotarli do mety, a wśród nich Paweł Kałdoński z Radomska. Ponieważ wciąż nie udało się zebrać zakładanej kwoty, zbiórka na leczenie Pawełka potrwa jeszcze kilka dni.

I znów to zrobili! 1047 km Wisłą z gór do morza w 10 dni... a wszystko po to, żeby pomagać. 10 maja koło południa uczestnicy kolejnej edycji akcji "1047 dla..." organizowanej przez Fundację Sprzymierzeni z Grom dotarli do mety. Grupa weteranów i ich przyjaciół miała za zadanie pokonać pieszo, na rowerze i w kajakach całej długości Wisły - 1047 km - w szczytnym celu. Tym razem uczestnicy pomagali choremu Pawełkowi. W akcji także tym razem wziął udział Paweł Kałdoński z Radomska.

Niestety płynąca z kajakarzami zbiórka nadal dryfuje po Wiśle. To smutna wiadomość przede wszystkim dla kajakarzy, bo oprócz nadmorskiej mety, ekipa miała ważniejszy cel - zebranie 10 047 zł dla Pawełka. Tak łatwo się nie poddamy, zbiórka będzie aktywna jeszcze parę dni - zapowiadają organizatorzy. - Wszystkie ręce na pokład! Zbierzmy tę kaskę na leczenie i rehabilitację Pawełka! Każda dyszka - 10 zł 47gr - ma wielkie znaczenie.

1047 dla Pawła

Paweł Mackun to uśmiechnięty i pogodny jedenastolatek. Niestety jego szanse na normalne życie pokrzyżowały współistniejące choroby. Jego rodzice robią wszystko, aby wyrównać Pawła szanse w życiu, żeby miał normalne dzieciństwo, mógł chodzić do szkoły i uczyć się z innymi dziećmi, żyć normalnie. Teraz stoją przed wyzwaniem zebrania środków finansowych na operację, leczenie pooperacyjne i rehabilitację Pawła.

Głównym celem operacji jest wydłużenie nogi o prawie 7 cm, aby zapobiec dolegliwościom ortopedycznym, neurologicznym i skrzywieniu kręgosłupa.
Nie są w stanie sami pokryć kosztów operacji i rehabilitacji syna. Koszt operacji to 276 159 zł. Dodatkowo jeden z rodziców będzie zmuszony do rezygnacji z pracy na rzecz codziennej rehabilitacji, wizyt kontrolnych oraz indywidualnej nauki w domu. Ich marzeniem jest wyrównać szanse synowi i postawić go na dwie RÓWNE nogi.
Paweł i jego historia choroby.

Kiedy Pawełek miał sześć miesięcy wskutek wystąpienia objawów neurologicznych i skórnych, został poddany diagnozie w kierunku choroby Recklinghausena (nerwiakowłókniakowatość). Wynik diagnozy okazał się pozytywny. Oprócz objawów skórnych pojawiły się inne objawy, między innymi to że Pawełek widzi tylko na jedno oko. Dodatkowo w rdzeniu kręgowym widoczne są powiększające się nerwiakowłókniaki, które mogą doprowadzić w przyszłości do skrzywień kręgosłupa. Kolejna diagnoza to zespół NOONAN, którego efektem jest nierówny wzrost kości. Stąd ciągle powiększająca się różnica w długości nóg.

Konsekwencją tych chorób jest to, że w chwili obecnej lewa noga jest znacząco krótsza i nie rośnie. Różnica pomiędzy nóżkami cały czas się powiększa. Ma to wpływ na postawę ciała, sprawność fizyczną, w tym chodzenie i bieganie. Występują bóle mięśni i stawów.

Mimo, że Pawełka obciążają choroby genetyczne i związane z tym dolegliwości jest dzieckiem, które każdego dnia walczy o swoją sprawność i sukces w życiu. Należy do drużyny piłkarskiej o Futbolowa Banda zrzeszającej i aktywizującej dzieci i osoby z niepełnosprawnością ruchową i nie tylko. Czuje się tam w pełni akceptowany co podwyższa jego samoocenę i wiarę we własne możliwości. Trenuje judo w Uczniowskim Klubie Judo 82. Tego rodzaju zajęcia to wspaniała rehabilitacja.

Jego pasją jest także układanie kostek Rubika. Aktywnie spędza czas, angażuje się w naukę i to czego na dziś potrzebuje to wsparcia w dalszym leczeniu i rozwoju.

Pawełek jest podopiecznym Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM
Pomoc można kierować przez wpłaty na konto fundacji.
Fundacja Sprzymierzeni z GROM
ul. Świętokrzyska 32 lok 1U95
00-116 Warszawa
Santander Bank Polska:
PLN: 72 1090 0088 0000 0001 4308 7205
W tytule PAWEŁ MACKUN NR 056

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie