Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie "elektryka" w Radomsku poznawali Polskę... dzięki rządowemu programowi. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Nauczycielom z ZSE-E w Radomsku udało się pozyskać 35 tys. zł z programu „Poznaj Polskę”. Dzięki temu około 100 uczniów wzięło udział w trzech wycieczkach krajoznawczych.

Nauczycielom z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku udało się pozyskać 35 tys. zł z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Dzięki temu około 100 uczniów z trzech klas wzięło udział w trzech wycieczkach krajoznawczych.

Tanio i w ciekawy sposób klasy 2 m (technik programista), 2 a (technik elektronik) i 3 b(technik informatyk) poznawały atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej i województwa śląskiego. Ich wychowawcy - Małgorzata Wojakowska, Michał Bąk i Zbigniew Kołaczkowski - napisali stosowne wnioski, dzięki którym udało się otrzymać dofinansowanie.

– Młodzież z klasy 2 m zwiedziła Szczyrk, Wisłę oraz zamek i skansen w Pszczynie, gdzie miała możliwość poznać tradycje naszych przodków i przedmioty z ich codziennego życia. W Szczyrku wzięliśmy udział w prezentacji ratowniczej zorganizowanej przez Bieszczadzką grupę GOPR. W Wiśle z kolei uczniowie podziwiali otoczenie Zamku Górnego i Dolnego Pałacu Prezydenckiego na Zadnim Groniu, okoliczny Park Krajobrazowy z malowniczą zaporą oraz wodospadem zwanym „Polską Niagarą” – wylicza Zbigniew Kołaczkowski.

Z kolei klasa 2a również poznawała walory Beskidu Śląskiego. Oprócz zwiedzania Muzeum Historycznego czy cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej, przecierała szlak z Szyndzielni na Klimczok.

- A my udaliśmy się na tereny Kotliny Kłodzkiej – opowiada Małgorzata Wojakowska, wychowawczyni klasy 3 b. – Zwiedziliśmy zamek Książ, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, bazylikę w Wambierzycach, gdzie przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II. Na drugi dzień chłopaki zdobyli Szczeliniec Wielki i odwiedzili Kaplicę Czaszek w Czermnej. Dzięki wyjazdowi udało się nam poszerzyć wiedzę z zakresu geografii, tradycji i kultury naszego kraju, jak również poczuć przypływ adrenaliny na Szczelińcu – komentuje.

Tego typu wyjazdy znacząco uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto