Udane sparingi

Przemysław Jafra
Wszystko wskazuje na to, że Przemysław Olejnik (niebieski strój) będzie grał w Mechaniku Radomsko Przemysław Jafra
Mechanik Radomsko i Świt Kamieńsk wygrały swoje pierwsze sparingi. W Pilicy pojawiają się kolejni piłkarze.

Dwa kolejne spotkania kontrolne rozegrali piłkarze Pilicy Przedbórz. Przed tygodniem przedborzanie rozegrali sparnig z Partyzantem Radoszyce (IV liga świętokrzyska) 2:2. Bramki dla Pilicy zdobyli: Konrad Kasprzyk i Marek Jończyk. Ten pierwszy to piłkarz Ruchu Chrzanowice, o którego zabiega zespół z Przedborza. Z Pilicą trenuje również Wojciech Golik. Ten zawodnik przez ostatni nie grał w piłkę. Poprzednio reprezentował barwy Świtu Kamieńsk.

W środę Pilica grała sparing ze Skrą Częstochowa. Przedborzanie przegrali aż 0:5. - W pierwszej połowie graliśmy w naszym optymalnym ustawieniu, gra była wyrównana - mówi Rafał Rabenda, trener Pilicy. - Znakomite okazje do zdobycia goli mieli Sebastian Balcerek, Przemysław Kornacki i Marek Jończyk. Niestety żadnej z nich nie wykorzystaliśmy. Rywale natomiast praktycznie każdą stworzoną przez siebie okazję zamieniali na bramki. Po zmianie stron na placu gry pojawili się zmiennicy i przewaga Skry była już widoczna.

Kolejny sparing Pilica zagra dopiero w następny piątek z Wartą Działoszyn.

Od wygranej serię spotkań kontrolnych rozpoczęli piłkarze Mechanika Radomsko. Podopieczni trenera Rafała Ozgi pokonali Włókniarza Moszczenica 4:1, chociaż pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do piłkarzy z Moszczenicy. W bramce Mechanika świetnie spisywał się jednak Rafała Dawid. Z biegiem czasu do głosy zaczęli dochodzić radomszczanie. Dwa gole zdobyte w niespełna minutę przez Tomasza Walioszczyka ustawiły dalszy przebieg meczu. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę na 3:0 zdobył Łukasz Gloc. Po przerwie oba zespoły strzeliły po jednym golu. Dla radomszczan trafił Marek Brych. Jutro Mechanik zagra z LKS Kamienica Polska.

Zwycięstwem 3:2 nad LKS Mierzyn zakończył się sparing Świtu Kamieńsk. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Dariusz Wiśniewski, Jarosław Bąkowicz oraz Artur Lamch, grający trener Świtu. - Pracujemy nad wytrzymałością i wyniki sparingów nie są najważniejsze - podkreśla trener Lamch.
W meczu z Mierzynem w Świecie zagrali Jakub Buliński i Piotr Dłubak. Obaj to piłkarze Mechanika, którzy być może trafią do Kamieńska. W niedzielę Świt rozegra kolejny sparing. Tym razem jego rywalem będzie GLKS Strzelce Wielkie (sieradzka klasa okręgowa).

Dopiero 12 lutego pierwszy mecz kontrolny rozegrają piłkarze LUKS Gomunice. Rywalem lidera piotrkowskiej klasy okręgowej będzie GLKS Strzelce Wielkie. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak , jacy nowi zawodnicy trafią w przerwie zimowej do Gomunic. Wiadomo natomiast, że zespół opuścił Jacek Bernat. Najskuteczniejszy jesienią piłkarz LUKS wiosną ma strzelać bramki dla Startu Brzeziny.