UKS Zapaśnik Radomsko walczył w II Pucharze Polski kadetów w Raciborzu. ZDJĘCIA

Kadeci UKS Zapaśnik Radomsko walczyli w II Pucharze Polski
Kadeci UKS Zapaśnik Radomsko walczyli w II Pucharze Polski Jacek Drożdż
W Raciborzu w II Pucharze Polski kadetów walczyli zawodnicy UKS Zapaśnik Radomsko

Zapaśnik Radomsko w Pucharze Polski kadetów

Zawodnicy UKS Zapaśnik Radomsko walczyli ma matach w Raciborzu w II Pucharze Polski kadetów. Do Raciborza wybrała się pięcioosobowa reprezentacja Zapaśnika Radomsko pod opieką trenera Konrada Terki.

Efektem tego startu będą uzyskane trzy lub cztery kwalifikacje do najważniejszej imprezy w sezonie w grupie wiekowej kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 19-21 kwietnia w Wałbrzychu.

Najlepiej z zawodników UKS Zapaśnik Radomsko spisał się Filip Doroziński, który stoczył aż siedem walk i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

- Postawa Filipa wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że poprawi swój wynik na głównej imprezie w sezonie. Na pochwałę zasługuje również Szymon Wilk, który podczas sobotniej sesji walk stoczył sześć pełnych czasowo pojedynków. To pokazało ogromną determinację naszego kadeta - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes UKS Zapaśnik Radomsko.

Ostatecznie Szymon uplasował się na ósmym miejscu w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej i tym samym uzyskał kwalifikacje do OOM 2024.

Indywidualne wyniki zawodników UKS:

• Szymon Płomiński kat. 60 kg - XIX miejsce
  • Szymon Wilk kat. 71 kg - VIII miejsce
  • Jakub Wiaderek kat. 80 kg - XXI miejsce
  • Filip Doroziński kat. 80 kg - V miejsce
  • Bartosz Brzozowski kat. 92 - XI miejsce.

W klasyfikacji drużynowej Zapaśnik Radomsko zajął 22 miejsce na 44 startujące kluby z całej Polski.