Ultra Kamieńsk 2023. Prawie 300 zawodników biegało na Górze Kamieńsk. FILM, ZDJĘCIA

od 16 lat
Prawie 300 zawodników zgłosiło się do biegów na Górze Kamieńsk, m.in. do Ultra Kamieńsk 2023

Ultra Kamieńsk 2023

W niedzielę, 30 lipca, stoki Góry Kamieńsk zostały opanowane przez biegaczy. Zawodnicy startowali w biegu Ultra Kamieńsk na 50 km, Półmaratonie z Hakiem na 25 km i Kamieńszczańskiej Dyszce. Na wszystkich dystansach swoich sił próbowało około 300 biegaczy.

od 16 lat

Impreza cieszy się wśród biegaczy dużym zainteresowaniem i ma już swoją renomę. Nic dziwnego, że przyjeżdżają na nie zawodnicy z całej Polski, choć nie brakuje również biegaczy z naszego powiatu czy województwa.

- Liczba miejsc wyczerpuje się długo przed imprezą. Przyjeżdżają zawodnicy z przeróżnych stron Polski. Mamy nawet zawodników, którzy przyjeżdżają do nas z gór. To nas szczególnie cieszy, bo oni mają możliwość pobiegania po górach, a próbują się sprawdzić ze swoją formą, swoimi słabościami na Górze Kamieńsk - przyznaje Bartłomiej Sobecki, organizator biegu Ultra Kamieńsk.

W tym roku została nieco zmieniona trasa biegu Ultra Kamieńsk. Stok narciarski został zamieniony na ścieżkę w lesie, co ma być, jak twierdzi Bartłomiej Sobecki, pewnym urozmaiceniem dla biegaczy.