UMLKS Radomsko w krajowej czołówce ciężarów

Przemysław Jafra
Mateusz Figlus  sztangista UMLKS Radomsko, należy do zawodników, którzy zbierają najwięcej punktów
Mateusz Figlus sztangista UMLKS Radomsko, należy do zawodników, którzy zbierają najwięcej punktów Przemysław Jafra
UMLKS Radomsko należy do krajowej czołówki w ciężarach. Największym talentem jest Damian Rępuszewski.

Ciężarowcy UMLKS Radomsko mają za sobą bardzo udane pierwsze półrocze obecnego sezonu. Radomszczanie zajmują miejsce w połowie stawki w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Młody sztangista UMLKS Radomsko Damian Rępuszewski został Mistrzem Polski juniorów do lat 20 w wadze 62 kg. Nową nadzieją radomszczańskich ciężarów jest Andrzej Tomczyk.

Największym sukcesem w tym roku był złoty medal Damiana Rępuszewskiego w Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20, które w maju odbyły się w Puławach. Startujący w wadze 62 kg Rępuszewski zapewnił sobie złoty medal wynikiem 241 kg. Jesienią radomszczanin wystartuje w Mistrzostwach Europy. Na tych samych zawodach w silnie obsadzonej wadze 77 kg siódme miejsce zajął Krystian Widliński.

Dwa medale przywieźli sztangiści UMLKS z Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS do lat 18 i 20, w Siedlcach. Startujący w wadze 56 kg Andrzej Tomczyk wywalczył złoty medal. W wadze 85 kg Widliński zdobył brązowy medal.
Blisko medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 23 lat był Rafał Broś. Podczas zawodów w Biłgoraju podopieczny trenera Mariana Monety zajął czwarte miejsce. Mimo, że medalu nie zdobył młody radomszczanin swój start może uznać za udany. Podczas mistrzostw w Biłgoraju Broś w dwuboju uzyskał 276 kg co jest jego nowym rekordem życiowym.

Z dobrej strony podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokazali się najmłodsi ciężarowcy UMLKS. Wysokie piąte miejsce OOM zdobył startujący w wadze 56 kg Andrzej Tomczyk, który wynikiem 182 kg ustanowił swój nowy rekord życiowy. Na siódmym miejscu swój start w OOM zakończył klasyfikowany w wadze 62 kg Błażej Skóra, który wynikiem 186 kg również poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy. Dalsze miejsce zajął Daniel Półrola.

Radomszczańscy sztangiści dobrze spisują się w Drużynowych Mistrzostwach Polski seniorów. UMLKS startuje w składzie Mateusz Figlus, Damian Rępuszewski, Rafał Broś, Krystian Widliński, Jarosław Grabiwoda, Sławomir Bera. Po dwóch rundach UMLKS zajmuje dziewiąte miejsce. Coraz lepiej radzą sobie młodzi ciężarowcy UMLKS, którzy występują w Lidze Juniorów województwa łódzkiego. Podczas drugiego rzutu ligi, który odbył się w Dobryszycach radomszczanie zajęli drugie miejsce, gromadząc 1174,7 pkt co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0