Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W powiecie radomszczańskim wzrosło bezrobocie. Powiatowa Rada Rynku Pracy

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy odbyło się 18 marca w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Analizowano m. in. raport dotyczący obecnego stanu i struktury bezrobocia w powiecie radomszczańskim.

Na koniec lutego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku zarejestrowanych było 2289 osób bezrobotnych, w tym: 1268 kobiet. Od grudnia liczba bezrobotnych wzrosła o 261 osób. Jak poinformowała Renata Koska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, bezrobotni zarejestrowani w PUP stanowili 5,4 proc. aktywnej zawodowo ludności zamieszkującej teren naszego powiatu. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zanotowano wzrost bezrobocia o 0,5 punktu procentowego.

Omawiano także dane dotyczące realizacji zadań wykonywanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

Rada zaopiniowała "Program promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy w powiecie radomszczańskim na lata 2024 — 2027”. Wydała także pozytywną opinię w sprawie celowości realizacji programu specjalnego dla osób do 30 roku życia ,,aktywnie - kreatywnie”. Z pomocy w ramach tego programu skorzystać będzie mogło 10 osób bez kwalifikacji i bez doświadczenia zawodowego.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto