Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wernisaż wystawy Ewy Margas-Cyganek w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Margas-Cyganek
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Margas-Cyganek Arch. MDK Radomsko
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Margas-Cyganek

Wystawa Ewy Margas-Cyganek w MDK w Radomsku

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy „Między światłem a cieniem", radomszczanki i wieloletniego instruktora Klubu Plastyka MDK Ewy Margas – Cyganek. Wernisaż zaplanowano na piątek, 5 kwietnia, o godz. 18 w galerii MDK.

- Im bardziej usilnie dążymy do światła, tym bardziej gwałtowne formy przybiera nasza walka z ciemnością .„Między światłem a cieniem” to moja artystyczna wędrówka w głąb siebie. Fascynuje mnie dualizm, proces poznawania siebie i umysłu ludzkiego tak jak fascynujący jest proces twórczy. Dzięki spotkaniu z tym co ukryte w cieniu, możemy doświadczyć światła, energii i dostrzec je w sobie, jest to ruch ku większej integracji osobowości, poznawanie siebie zarówno w aspekcie cielesnym jak i duchowym. Bez cienia, nie ma światła , bez nocy nie ma dnia - dla mnie istotne jest to co pomiędzy , to co „ tu i teraz” , co nazywam doświadczaniem. – mówi o swojej wystawie Ewa Margas – Cyganek.

Ewa Margas-Cyganek, urodzona w 1978 roku w Mońkach na Podlasiu, dyplom z malarstwa z wyróżnieniem otrzymała w 2003 roku w pracowni profesora Lubosa na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie.

Od 2004 roku związana z Miejskim Domem Kultury w Radomsku, gdzie pracuje jako instruktor plastyki „Klubu Plastyka”. Na co dzień zajmuje się malarstwem sztalugowym i rzemiosłem artystycznym. Artystkę inspiruje człowiek, jego emocje i relacje z otoczeniem. Malarstwo Ewy Margas- Cyganek oscyluje na granicy realizmu i abstrakcji.

Brała udział w plenerach malarskich, wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Malarstwo-Rzeźba” Radomsko 2006, realizatorką projektu „Radomsko- zwyczajne-niezwyczajne” w ramach Małych Grantów w 2019 roku.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto