Weronika Mazur z AKK w Radomsku mistrzynią i wicemistrzynią Europy juniorek w kumite i kata

jd
Archiwum AKK Radomsko
W Vila Do Conde w Portugalii odbyły się w minionym tygodniu 33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF. Dwa tytuły przywiozła Weronika Mazur z AKK Radomsko

W Vila Do Conde w Portugalii odbyły się w minionym tygodniu 33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF, z udziałem 360 zawodników z 26 krajów.

Liczna reprezentacja Polski zdobyła drużynowo pierwsze miejsce. Weronika Mazur z Akademii Karate Kyokushin w Radomsku, reprezentując Polskę, po raz trzeci stanęła na podium. W kategorii juniorek 16-17 lat, w kumite +60 kg, wywalczyła złoty medal oraz srebrny w kata.

- Warto dodać, że niewielu zawodników osiąga sukcesy jednocześnie w obu kategoriach, kata i kumite. Takie sukcesy w historii radomszczańskiego karate warte są odnotowania – podkreśla sensei Jarosław Długołecki z AKK.