Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem 32. Mistrzostw Europy Kyokushin [ZDJĘCIA]

nm
Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem z 32. Mistrzostw Europy Kyokushin
Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem z 32. Mistrzostw Europy Kyokushin fot. Archiwum prywatne
Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem 32. Mistrzostw Europy Kyokushin

Radomszczanka Weronika Mazur, reprezentantka Polski w karate kyokushin wróciła z brązowym medalem z 32. Mistrzostw Europy Kyokushin.

W dniach 21-22 września 2018 r. odbyły się w Kaliningradzie 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin. Na matach zmierzyło się 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych.

Reprezentacja Polski zdobyła 34 medale, zajmując drużynowo drugie miejsce. Pierwsze zajął gospodarz imprezy - Rosja. Zawodniczka z Akademii Karate Kyokushin Radomsko, Weronika Mazur po raz drugi otrzymała powołanie do kadry narodowej. Mamy się z czego cieszyć, ponieważ reprezentantka z Radomska już po raz kolejny wywalczyła medal dla Polski.

Weronika Mazur wystąpiła w kategorii Kumite i zdobyła brązowy medal! W kategorii Kata zajęła 4 miejsce. Wspomnijmy, że w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyła tytuł wicemistrzyni w Kata.