Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem Mistrzostw Europy Karate Kyokushin KWF [ZDJĘCIA]

Brązowy medal Mistrzostw Europy Karate Kyokushin KWF zdobyła Weronika Mazur z Radomska

W miniony weekend w Świnoujściu odbyły się 34 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF. Zawody zgromadziły 390 karateków z 18 krajów Europy. Wśród nich była również Weronika Mazur z Radomska, członkini Kadry Narodowej Karate Kyokushin, która wywalczyła brązowy medal.

Weronika nie zawiodła i sięgnęła po kolejny medal Mistrzostw Europy, zdobywając trzecie miejsce w konkurencji kumite seniorek +65 kg. Osiągnięcie jest o tym cenniejsze, że Weronika po raz pierwszy na ME występowała w najcięższej kategorii wagowej seniorek zwanej „królewską kategorią”, będąc najmłodszą spośród zawodniczek. Jej rywalkami były wielokrotne medalistki Mistrzostw Świata i Europy, zawodniczki dużo starsze i bardziej doświadczone. A jednak radomszczanka z klasą stawiła im czoła.

Dodajmy, że były to czwarte Mistrzostwa Europy i trzecia kategoria wiekowa, w których występowała Weronika i zdobyła medal. Owocuje ciężka i mądra praca z odpowiednimi ludźmi z grupy TMR, do której należy Weronika.

Weronika Mazur z Radomska z brązowym medalem Mistrzostw Euro...