Dariusz Piekarczyk
GKS Bełchatów jest liderem tabeli IV ligi
GKS Bełchatów jest liderem tabeli IV ligi Fot. GKS Bełchatów
Rozegrano 35. kolejkę Betcris IV ligi, która przyniosła zmianę lidera tabeli. Na czoło wysunął się GKSBełchatów trenera Bogdana Jóźwiaka.

Dotychczasowy przodownik rankingu Widzew II Łódź przegrał pierwszy mecz w tym sezonie i porażka od razu kosztowała zespół trenera Patryka Czubaka spadek z pierwszego miejsca w tabeli. Łodzianie polegli, w dramatycznych okolicznościach w Kutnie, a tamtejsi kibice długo nie zapomną ostatnich minut tego meczu. W79 minucie miejscowi objęli prowadzenie po golu Marcina Kaceli z rzutu karnego. W 88 minucie było 1:1, a bramkę z „jedenastki” zdobył Daniel Mąka. KS się nie poddał i już w doliczonym czasie gry Adrian Kralkowski strzelił gola na wagę zwycięstwa sprawiając przy okazji wielką radość piłkarzom i kibicom GKSBełchatów. Dodajmy, że w 71 minucie czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Maciej Kazimierowicz (Widzew II). W 86 „czerwień” (druga żółta) zobaczył Tomasz Dąbrowski z KS. ą

BETCRIS IV liga
35. kolejka:
RKSRadomsko - MKP-Boruta Zgierz 5:0 (2:0).
Omega Kleszczów - Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:2).
Sokół Aleksandrów - Polonia Piotrków Trybunalski 2:0 (0:0).
Zryw Wygoda - Stal Niewiadów 3:0 (1:0).
Ceramika Opoczno - Pogoń Zduńska Wola 2:1 (0:0).
KSKutno - Widzew II Łódź 2:1 (0:0).
AKSSMS Łódź - GKS Bełchatów 0:2 (0:0).
Orkan Buczek - Jutrzenka Drzewce - mecz o 16 w niedzielę.
Pauza: Włókniarz Zelów.
Klasyfikacja skutecznych: 1. Marcin Kacela (KS Kutno) - 28, 2. Daniel Mąka (Widzew II) - 26, 3. Przemysław Zdybowicz (Bełchatów) - 24, 4. Patryk Pietrasiak (AKSSMS), Adrian Malicki (Polonia) - po 23, 5. Łukasz Wroński (Bełchatów) - 22, 6. Juliusz Molis (Radomsko) - 20, 7. Konrad Niedzielski (Widzew II) - 18, 8. Bartłomiej Bartosiak (GKS Bełchatów), Artur Golański (Bełchatów), Bartosz Machaj (Radomsko) - po 17.

36. kolejka. Środa (14 czerwca): Włókniarz Zelów - Ceramika Opoczno (godz. 17), Jutrzenka Drzewce - AKSSMS Łódź (18), GKSBełchatów - Sokół Aleksandrów (17), Polonia Piotrków Trybunalski - Radomsko (17), MKP-Boruta Zgierz - Zryw Wygoda (17), Stal Niewiadów - Skalnik Sulejów (17.30), WKSWieluń - Omega Kleszczów (18), Zjednoczeni Stryków - KSKutno (18.30). Pauza: Widzew II Łódź .
37. kolejka. Sobota (17 września): Widzew II - Włókniarz Zelów (11), Kutno - WKSWieluń (17), Omega Kleszczów - Stal Niewiadów (17), Skalnik Sulejów - Boruta Zgierz (15), Zryw Wygoda - Polonia Piotrkó (17), Radomsko - Bełchatów (17), Sokół Aleksandrów - Jutrzemka Drzewce (17), AKSSMS Łódź - Pogoń Zduńska Wola (17), Orkan Buczek - Ceramika Opoczno (17). Pauza: Zjednoczeni Stryków.
Awans i spadki: Do grupy pierwszej III ligi awansuje jedynie mistrz. Do Keeza Klasy Okręgowej spadają bezpośrednio drużyny z miejsc 16-19. Zimą z rozgrywek wycofał się LKSKwiatkowice.