Wielobój nowoczesny: Wiktoria Kowalczyk w czołówce

Archiwum NaszeMiasto.pl
W Drzonkowie odbyła się II edycja Pucharu Polski .W trójboju radomszczanka zajęła szóste miejsce.

Zawodnicy Wikinga Radomsko nie mają wiele czasu na odpoczynek. Jeśli nie startują w zawodach pływackich, rywalizują w dwu- i trójboju nowoczesnym.

Właśnie w tej ostatniej dyscyplinie mieli ostatnio okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. W Drzonkowie odbyła się II edycja Pucharu Polski (dla zawodników urodzonych w latach 1999-2001). W trójboju (bieganie, pływanie, strzelanie) barw Wikinga broniła jedynie Ada Szwed. Radomszczanka zajęła szóste miejsce.

W dwuboju (bieganie, pływanie) wśród chłopców Igor Powroźnik zajął 31. miejsce, a Kuba Wędrowczyk był 38. W rywalizacji dziewcząt Wiktoria Kowalczyk wywalczyła 11 pozycję, a Martyna Muszyńska 24.

- Igor i Kuba musieli rywalizować z chłopcami starszymi rok. Udało się im. Jeszcze bardziej jesteśmy zaskoczeni bardzo dobrą lokatą Wiktorii Kowalczyk, naszej najmłodszej zawodniczki - komentuje występ "wikingów" trenerka Jolanta Rogozińska.

Następny start czeka młodych radomszczan w kwietniu w Częstochowie.