Wiktor Blada z „10-ki” Radomsko zdobył złoty medal w Siedlcach [ZDJĘCIA]

Arch. "10-ka" Radomsko
Strzelcy „10-ki” Radomsko wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Zlocie Orlików w Siedlcach

Strzelcy Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka” Radomsko wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Zlocie Orlików, który w weekend odbył się w Siedlcach.

W zawodach uczestniczyli młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy z klubów całego kraju. „10-kę” Radomsko reprezentowała liczna grupa zawodników – pistoleciarzy, którzy walczyli o trofea na strzelnicy KS DRAGON Siedlce.

W klasyfikacji juniorów open Wiktor Blada oraz Wiktoria Karasek zakwalifikowali się do finału. W ciężkiej rywalizacji zwyciężył Wiktor, a Wiktoria uplasowała się na miejscu piątym.

W klasyfikacji juniorek młodszych Hanna Rusin zajęła 12 miejsce, a w juniorach młodszych Maks Kępiński ukończył zawody z 14 lokatą.

Wśród młodziczek ósme miejsce w finale zajęła Asia Kucharska. - Świetnie ze sportowym stresem poradziły sobie Zosia Wilczek oraz Asia Tutaj strzelając swoje „życiówki” - informuje Sławomir Dziegieć, prezes „10-ki” Radomsko.

Młodzik Adam Wieczorek zakwalifikował się do finału i zajął w nim piąte miejsce. Adam uczestniczył również w drugim finale - Finale Strzelania w Sieci, kończąc go na szóstym miejscu.