Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybieramy najlepsze stacje, szkoły i instruktorów Małopolski

Marek Długopolski
Trwa XII już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2014/2015 - Bezpiecznie i rozważnie”. Najnowocześniejsze krzesełka i wyciągi, świetnie przygotowane trasy zjazdowe, biegowe i lodowiska, a także licencjonowane szkoły narciarskie i doskonali instruktorzy. Tym małopolskie stacje kusić będą w tym sezonie. Która z nich zasłuży na zaszczytny tytuł. O tym zadecydujecie Wy, narciarze i snowboardziści!

"Najlepsza Stacja narciarska Małopolski 2014/2015 - Bezpiecznie i Rozważnie [REGULAMIN]

W tym sezonie będzie parę nowości. Zamiast trzech kategorii stacji narciarskich (duża, mała i pojedynczy wyciąg) – są tylko dwie. O głosy zabiegać będą właściciele małych i dużych stacji narciarskich (w tym ostatnim przypadku muszą dysponować co najmniej dwoma krzesełkami). Świetnie jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym fachowcy – tak powinni prezentować się instruktorzy jazdy na nartach. Jeśli takich spotkacie u progu narciarskiej kariery, także będziecie mogli oddać na nich głos. Docenicie w ten sposób ich wiedzę, umiejętności, a także talent pedagogiczny. Głosować będzie można też na najlepszą szkołę narciarską.

Szkoły i instruktorzy muszą oczywiście posiadać licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo, a także te które zaangażują się w akcję „Jeżdżę z głową”. Kapituła może również nagrodzić stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - dzieciom (tym najmłodszym oraz nieco starszym), rodzicom i dziadkom. Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, masaż, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – to kolejna nowa kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku. Kto może wysłać zgłoszenie? Osoby pełnoletnie. Można to uczynić - musi to być małopolski ośrodek - za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected] - koniecznie z dopiskiem „Plebiscyt” oraz nazwą stacji, szkoły, a także imieniem i nazwiskiem instruktora).

W jednej wiadomości można zgłosić tylko jedną kandydaturę w danej kategorii. I etap konkursu – zgłaszanie kandydatur potrwa do 16 stycznia 2015 r. Od 26 stycznia, kiedy to zostanie opublikowana lista stacji, instruktorów i szkół dopuszczonych do II etapu, nadejdzie czas na wysyłanie sms-ów i kuponów drukowanych w „Gazecie Krakowskiej”. Głosować będzie można także za pośrednictwem strony internetowej (gazetakrakowska.pl) oraz aplikacji na portalu Facebook. Ten etap trwał będzie do 28 lutego. O ostatecznej kolejności – w każdej z kategorii – decydować będą głosy Czytelników (2/3) i członków Kapituły Plebiscytu (1/3).

To również nowość! Uwaga! Nagrodzeni zostaną również głosujący. Jeżeli do zgłoszenia dołączone zostanie krótkie uzasadnienie wyboru stacji, będzie można wygrać kaski narciarskie. Im ciekawsze i bardziej oryginalne, tym większa szansa na nagrodę. Warto się starać. Kask na stoku to przecież podstawa bezpieczeństwa! Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków oraz Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Marek Sowa, marszałek Małopolski.

NAJLEPSZE STACJE NARCIARSKIE W MINIONYCH LATACH

2003/2004: duża stacja: Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska; mała stacja: Spytkowice – Beskid; wyciąg: Chabówka – U Żura.
2004/2005: duża: Jaworzyna Krynicka; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Małe Ciche.
2005/2006: duża: Jaworzyna Krynicka; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Lubinka.
2006/2007: duża: Białka Tatrzańska – Bania; mała: Krynica – ośrodek Henryk; wyciąg: Nowy Targ – Zadział.
2007/2008: duża: Kluszkowce Czorsztyn-ski; mała: Niedzica Polana Sosny; wyciąg: Nowy Targ – Zadział.
2008/2009: duża: Rytro – Ryterski Raj; mała: Nowy Targ – Długa Polana; wyciąg: Gliczarów – Sami Swoi.
2009/2010: duża: Jurgów – Hawrań; mała: Siemiechów – Jurasówka; wyciąg: Lubinka.
2010/2011: duża: Bukowina Tatrzańska – Rusiń-Ski, mała: Siemiechów – Jurasówka, wyciąg: Jastrzębia-Ski.
2011/2012: duża: Bukowina Tatrzańska – Rusiń-Ski; mała: Ski Lubomierz; wyciąg: Lubinka.
2012/2013: duża: Rytro – Ryterski Raj; mała: Podstolice; wyciąg: Lubinka.
2013/2014: duża: Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska; mała: Krynica - Henryk-Ski; wyciąg - Sękowa Ski.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto