Wymarzona inauguracja IV ligi: wygrane Mechanika i Pilicy

Przemysław Jafra
Rewelacyjny początek naszych zespołów w IV lidze! Mechanik Radomsko pokonał u siebie Concordię Piotrków. Trzy punkty z Pajęczna wywiozła Pilica Przedbórz.

Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła kibiców, którzy w liczbie ok. 700 przyszli na inaugurację IV ligi w Radomsku.

Na trybunach można było odnaleźć m.in. prezydent miasta Radomsko Annę Milczanowską i wiceprezydent Wioletta Pal. Do Radomska przyjechał również prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa, który przed meczem wręczył drużynie Mechanika puchar za awans do IV ligi.
- Jestem pozytywnie zaskoczony postawą kibiców, cieszy mnie to, że w bardzo sportowy sposób dopingowali swoją drużynę - powiedział prezes Sipa.

Początek meczu dla Concordii. Mechanik obudził się dopiero po dwudziestu minutach. O pechu może mówić Marcin Antczak, który kolejno trafiał w poprzeczkę, słupek i spojenie bramki Concordii. Gol dla radomszczan wisiał jednak na włosku. W 42. minucie po rozegraniu rzutu rożnego strzałem głową pierwszego gola zdobył Łukasz Dryja. Minutę po przerwie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego drugiego gola strzelił Antczak. W 78. minucie po zagraniu Walioszczyka trzecią bramkę dla Mechanika zdobył Jakub Tazbir. W końcówce meczu Dawid Stańdo strzelił dla Concordii honorową bramkę.

Dobrze nowy sezon rozpoczęli piłkarze Pilicy Przedbórz, którzy wygrali na wyjeździe z Zawiszą Pajęczno 2:1. Pierwszego gola w 40. minucie strzelił dla Pilicy Filip Bartkowiak. Dziesięć minut po przerwie na 2:0 podwyższył Marek Jończyk. W końcowych fragmentach meczu gola dla Zawiszy uzyskał Dariusz Krężel.