18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyróżnieni przez uczniów i rodziców - plebiscyt Nauczyciel Roku 2011

Małgorzata Kulka, współpraca jd
Ewa Kościańska zajęła drugie miejsce, zdobyła 153 głosy
Ewa Kościańska zajęła drugie miejsce, zdobyła 153 głosy Małgorzata Kulka
Prezentujemy nauczycielki, które zdobyły najwięcej głosów w naszym plebiscycie "Nauczyciel Roku 2011"

Zwyciężczyni plebiscytu Nauczyciel Roku 2011, Anna Kaliszyk, odebrała już nagrodę. Upominki mamy także dla czytelników. Spośród głosujących wylosowaliśmy sześć osób, które zapraszamy po odbiór upominków od redakcji. Oto szczęśliwcy: Aniela Woźniak, Kamila Ciupińska, Barbara Bociańska, Maria Sikorska, Agnieszka Kwiecień, Małgorzata Stolarska.

Dziś, zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy nauczycieli, którzy zajęli kolejne miejsca.
Na drugiej pozycji znalazła się Ewa Kościańska, nauczycielka matematyki i technologii informacyjnej w ZSDiOŚ.
- Jestem mile zaskoczona, że głosów było tak dużo, z tego co wiem głosowało także wielu absolwentów - tłumaczy pani Ewa, która na bieżąco utrzymuje kontakt z uczniami na portalu naszaklasa.pl. - Chciałabym podziękować głosującym i osobie, która zgłosiła mnie do plebiscytu. Zajęcie drugiego miejsca to duże osiągnięcie, a sam fakt zgłoszenia dowodzi, że ktoś docenił moją pracę.

Ewa Kościańska uczy od 14 lat i przyznaje, że nauczycielką została trochę przez przypadek. Sposobem na odreagowanie stresu jest dla niej czytanie książek, które pozwala "wyłączyć się" i na nowo naładować akumulator, by móc stawić czoła nowym wyzwaniom w pracy z młodzieżą.
Pani Ewa jest wychowawczynią klasy zawodowej. - To mała grupa, dlatego dobrze nam się pracuje. Pewna trudność wynika jedynie z tego, że uczniowie często są na praktykach.
Według matematyczki, największym komplementem dla nauczyciela jest to, że uczniowie go pamiętają i chcą utrzymywać kontakt. Bardzo ważne jest dla mnie, że po latach uczniowie chcą porozmawiać. Zdaniem Ewy Kościańskiej wdzięczność przybiera różne formy, nie musi to być podziękowanie wprost, ale drobiazg, miły gest.

Trzecie miejsce zajęła Anna Miszczyk z Gimnazjum w Kamieńsku. - Bardzo mi miło, że oddano na mnie tyle głosów, trzecie miejsce jest bardzo budujące, a to zasługa mojej klasy i rodziców - zaznacza wyróżniona.
Pani Anna uczy języka polskiego już 30 lat, zaraz po studiach wróciła do Kamieńska i tak już zostało. W tym roku obowiązki polonistki zaczęła łączyć z funkcją dyrektora i, jak zapewnia, dzięki wsparciu nauczycieli radzi sobie dobrze.

Na pytanie czy zawód nauczyciela jest dla niej powołaniem, pani Anna odpowiada, że to duże i bardzo zobowiązujące słowo, zapewnia jednak, że zawód nauczyciela zawsze był dla niej tym wymarzonym. Podobnie jak zwyciężczyni tegorocznego plebiscytu w dzieciństwie robiła dzienniki, wystawiała oceny i prowadziła lekcje.
Choć została mianowana dyrektorem, chce poprowadzić swoją klasę III do końca gimnazjum.
- To przemili uczniowie, traktuję ich jak własne dzieci, mamy wspólny język. Mam również wspaniały kontakt z rodzicami, frekwencja na zebraniach jest zawsze bardzo wysoka, a to sukces - zapewnia polonistka.
Pani Anna odstresowuje się dzięki lekturom i szaradom. - Uwielbiam czytać książki i namiętnie rozwiązuję krzyżówki. Podczas wakacje dużo czasu spędzam na działce, co pozwala mi zregenerować siły - mówi.

Choć wynik plebiscytu jest najlepszym dowodem uznania ze strony uczniów, z wyrazami wdzięczności Anna Miszczyk spotyka się także na co dzień. - To proste "dziękuję", uśmiech dziecka, "dzień dobry" nie tylko w szkole, ale i na ulicy - podkreśla Anna Miszczyk.

Magdalena Geniusz-Starostka, zdobywczyni 4. miejsca, w ZSE pracuje od ośmiu lat. Początkowo uczyła języka francuskiego, teraz również przedmiotów zawodowych, związanych z hotelarstwem i turystyką.
- Staram się być aktywna w swojej pracy i zapewnić uczniom różne przedsięwzięcia, poza siedzeniem w szkolnej ławce - mówi o sobie. - Dlatego realizujemy różne projekty, obecnie największy z nich to "Mobilność szansą na lepszy start". Dzięki niemu uczniowie wyjeżdżają na praktyki do Francji. Uczniowie ekonomika realizowali także program "e-twinning" - to współpraca w języku obcym z innymi szkołami za pomocą internetu, a klasa dostała się do projektu klas frankofońskich. - Dzięki temu mogę brać udział w wielu szkoleniach. Podczas wakacje np. dzięki ambasadzie Francji byłam na dwutygodniowym szkoleniu we Francji - dodaje.

Zobacz także:Plebiscyt Nauczyciel Roku 2011 zakończony. Tytuł otrzymuje Anna Kaliszyk z ZS-G nr 1 [WYNIKI]

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto