Zapaśnicy ZKS Radomsko walczyli w Pucharze Polski kadetów i o olimpijskie awanse. ZDJĘCIA

Zapaśnicy ZKS Radomsko walczyli w Pucharze Polski kadetów i walczyli o olimpijskie awanse ZKS Radomsko
W Pucharze Polski kadetów, podczas którego zapaśnicy walczyli o awanse do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wystąpili zapaśnicy ZKS Radomsko

Zapaśnicy ZKS Radomsko walczyli w Pucharze Polski kadetów

Zapaśnicy ZKS Radomsko wzięli udział w II Pucharze Polski Kadetów w Raciborzu w zapasach w stylu klasycznym. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kat. 71 kg Hubert Walaszczyk zajął 11 miejsce i wywalczył sobie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kadetów - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w kwietniu.

Hubert po pierwszej walce przegranej z Filipem Wronkowskim z KS Wschód, stoczył trzy walki zwycięskie i w piątej rundzie bił się o prawo walki o 3 miejsce. W walce tej uległ na punkty 4:2 Wiktorowi Dziegielewskiemu ze Swarzędza.

W kat. 92 kg startował najmłodszy kadet ZKS Radomsko Miłosz Trzeciak, który po dwóch walkach przegranych, obie z zawodnikami ze Swarzędza zajął 13 miejsce.