Zapaśnicy ZSK Radomsko na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Małgorzata Kulka
11 czerwca zapaśnicy ZKS Radomsko wzięli udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Piotrkowie Trybunalskim.

W sobotę, 11 czerwca, zapaśnicy ZKS Radomsko wzięli udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w grupie wiekowej młodzik, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Start zawodników okazał się niezwykle udany, bo z piątki startujących zawodników, aż trzech wróciło z medalami, a klub zajął 8 miejsce w „dróżynówce”.

Złoto w kategorii wagowej 44 kg wywalczył Oskar Paplicki, natomiast Szymon Płomiński w tej samej wadze uplasował się na trzeciej pozycji. W kategorii 35 kg brąz wywalczył Szymon Młynarczyk, zaś Bartosz Węgrzyński zajął 9 miejsce. W kategorii 62 kg Hubert Walaszczyk zajął 8 miejsce.

Były to ostatnie zawody przed przerwą wakacyjną naszych młodych zapaśników, jednak nie jest to okres bezczynny, gdyż czekają ich obozy sportowe, które przygotują ich do startu w sezonie jesiennym.