Zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko na zawodach Pucharu Polski. Zdobyli trzy kwalifikacje

Małgorzata Kulka
UKS Zapaśnik Radomsko
Na zawodach Pucharu Polski zawodnicy UKS „Zapaśnik” Radomsko zdobyli trzy kwalifikacje.

Naszym celem na pierwsze poważne zawody w tym roku było zdobycie 1-2 kwalifikacji. Plan zrealizowaliśmy z nawiązką, bo zawodnicy uzyskali aż 3 kwalifikacje. To bardzo cieszy, bo potwierdza słuszność obranego planu treningowego i stały postęp naszych zapaśników. Lekki niedosyt pozostał wobec "przegranego" 3 miejsca Wiktora Ciastko. Ale jego progres i tak imponuje i start zdecydowanie jest dobrym prognostykiem na kolejne starty sezonu - mówi wiceprezes ds. sportu, Mirosław Szyler.

Odbywający się w ostatni lutowy weekend warszawski turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wystartowało w nim 219 zawodników z całej Polski, którzy stoczyli przez weekend 390 walk.

Na zawodach Pucharu Polski "ZAPAŚNICY" UKS zdobyli trzy kwalifikacje. Wszystkie w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych - 60 kg, 65 kg oraz 80 kg. Najlepiej spisał się Wiktor Ciastko w kategorii do 80 kg, który zajął bardzo wysokie V miejsce. Najlepszy na tych zawodach zawodnik UKS-u wygrał 5 walk i poniósł dwie porażki - obie z bardzo doświadczonymi i zaawansowanymi zawodnikami AKS Piotrków Trybunalski, w tym z późniejszym, bezapelacyjnym zwycięzca tej kategorii, Stanisławem Fussym.

Sercem do walki i ambicją popisali się Oskar Kopeć w kategorii do 60 kg, Jakub Rozpara w kategorii do 65 kg. Obaj uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski kadetów, które odbędą się pod koniec kwietnia w Koszalinie. Pozostała dwójka z piątki reprezentantów radomszczańskiego uks-u "ZAPAŚNIK" na warszawskim turnieju swoich szans na kwalifikacje będzie szukała podczas II Pucharu Polski kadetów w Kostrzynie nad Odrą. Zawody będą odbywały się w ostatni weekend marca.

Indywidualne wyniki naszych zawodników "ZAPAŚNIKA" w warszawskim turnieju:

• Oskar Kopeć - XVII miejsce kat. 60 kg
  • Jakub Rozpara - XVIII miejsce kat. 65 kg
  • Jakub Wiaderek - XXXIV miejsce kat. 71 kg
  • Wiktor Ciastko - V miejsce kat. 80 kg
  • Dawid Żuwalski - XV miejsce kat. 92 kg.

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów sprawowali trenerzy Wojciech Piasecki i Konrad Terka. Reprezentanci ZAPAŚNIKA zajęli 26 miejsce na 55 klubów z całej Polski w klasyfikacji drużynowej.