Zawodnicy Wikinga Radomsko rozpoczęli sezon

Jacek Drożdż
Zawodnicy Wikinga Radomsko rozpoczęli sezon. Na początek wystartowali w Łodzi, potem w Pasymiu.

W Łodzi zorganizowano "Penta Day" - ogólnopolskie zawody w dwuboju dzieci. Jednocześnie najmłodsi walczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W "Penta Day" wśród dziewcząt Martyna Muszyńska była trzecia, Wiktoria Kowalczyk siódma, Marta Kępa dziewiąta, Andżelika Pasak 17. Wśród chłopców Hubert Majdzik był 10., a Igor Powroźnik 11. W Mistrzostwach Młodzików Martyna była ponownie trzecia, Wiktoria 6., a Marta - 8. Chłopcy wypadli gorzej. Hubert był 11., a Igor 13. W sztafecie miksowej (czterech chłopców, cztery dziewczęta) Wiking był czwarty.

Radomszczanie startowali też w Pucharze Polski w Pasymiu. W dwuboju 19. miejsce zajął Krzysztof Dymus, Kornel Stelmaszczyk był 27., a Damian Smużyński 47. Wśród dziewcząt Martyna Muszyńska zajęła 40. miejsce, a Marta Kępa 45. W trójboju Adrianna Szwed wywalczyła 12. pozycję.