Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku – Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku dołączył do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” (SOC).

Elektryk w Radomsku Szkołą Odpowiedzialną Cyfrowo

"Elektryk" dołączył do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” (SOC) wspierającego szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej. W związku z tym w szkole prowadzone są wieloaspektowe działania skierowane do całej społeczności ZSE-E. Obecnie tworzona jest „Przyjazna Przestrzeń dla Edukacji”.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to innowacyjny projekt edukacyjny Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Na stronie organizacji czytamy: „Uczymy odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie”. I oto chodzi w projekcie – o postawienie na wzajemne relacje i przede wszystkim na człowieka, z dala od urządzeń elektronicznych.

- Obecnie jesteśmy na etapie organizowania „Przyjaznej Przestrzeni dla Edukacji”, która ma wpłynąć na lepsze samopoczucie uczniów w szkole. Tworzymy 10 kącików dla uczniów, w tym Przestrzeń Technologii. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to ta, która nie zakazuje korzystania z telefonu komórkowego, tabletu i innych cyfrowych urządzeń, ale tworzy odrębną przestrzeń do tego rodzaju aktywności – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu.

- Cały czas staramy się, by uczeń w przestrzeni szkolnej odnalazł coś dla siebie: miejsce na posiłek, na naukę, relaks, rozrywkę czy takie, w którym podładuje sobie telefon. Wiadomo, że dobre samopoczucie to połowa sukcesu, wpływa na kreatywność, łatwość przyswajania wiedzy i samoakceptację – dodaje Adam Jałkiewicz, dyrektor ZSE-E.

W Elektryku przeprowadzono już wiele działań z tym związanych.

- Dzięki udziałowi w badaniach takich jak np.: „Młodzi Cyfrowi”, „Granie na Ekranie”, „Ocena jakości relacji szkolnych” uzyskaliśmy dane do prawidłowej diagnozy i profilaktyki szkoły – tłumaczy Joanna Kurzelewska, koordynatorka projektu. - W ramach udziału w projekcie SOC szkoła podjęła działania reintegrujące młodzież po pandemii. Zorganizowaliśmy „ Tydzień Dbania o Relacje”, czyli m.in.: Dzień Przebierańca, Dzień Powrotu do Przeszłości, Dzień Wiedźmina, Dzień Muzyki Filmowej. W grudniu przed Bożym Narodzeniem zorganizowaliśmy akcję „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”, która polegała na wypisaniu kartek świątecznych do osób samotnych, chorych. Poza tym dzięki ekspertom z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, otrzymaliśmy dostęp do kompleksowego pakietu działań pod hasłem „Dobrze, że jesteś” dotyczących tego, jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę – dodaje J. Kurzelewska.

Projekt SOC skierowany jest również do nauczycieli i rodziców, dla których przygotowano 15 webinarów tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto