Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZSP 1 w Radomsku: Uczniowie tworzą aplikacje na telefony komórkowe

gk
ZSP 1 w Radomsku: Uczniowie tworzą aplikacje na telefony komórkowe
ZSP 1 w Radomsku: Uczniowie tworzą aplikacje na telefony komórkowe fot. G. Kotlińska
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji połączyli siły przy tworzeniu ułatwiającej naukę aplikacji na telefony komórkowe.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji połączyli siły przy tworzeniu ułatwiającej naukę aplikacji na telefony komórkowe. Te nietypowe zajęcia odbywają się w ramach projektu - „Mobile applications to ease learning for students”, realizowanego przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Uczniowie używają programu AppInventor 2. Program ten umożliwia przygotowanie multimedialnej aplikacji działającej w popularnym na komórkach systemie Android. Możliwości AppInventora są duże – można w nim umieścić przyciski działające na dotyk lub dźwięk. Można też używać multimediów, wstawiając obrazek, dźwięk lub nawet krótki film. AppInventor pozwala także na wykorzystywanie funkcji geolokalizacji, nagrywania filmów i dźwięków, robienia zdjęć czy stosowania obliczeń matematycznych – kwestie techniczne przybliża Paweł Dudek, nauczyciel w ZSP nr 1 w Radomsku oraz jeden z koordynatorów projektu - We wtorek uczniowie pracowali nad pierwszą aplikacją. Każdy z uczestników projektu stworzył prosty, a jednocześnie zabawny program. Po dotknięciu palcem zdjęcia kota, słyszeliśmy miauczenie. Oprócz dźwięku w AppInventorze można zastosować także wibracje, co sprawia, że program posiada naprawdę wiele funkcjonalności a ich wykorzystanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia – podsumowuje Dudek

Zajęcia z programem prowadzi Ioannis Malamidis, nauczyciel z Grecji, który porozumiewa się z uczestnikami projektu w języku angielskim. Tworzenie użytecznych aplikacji w programie AppInventor będzie kontynuowane w następnych miesiącach podczas spotkań projektowych w Rumunii, Turcji oraz Grecji.

Poza tym w ramach wymiany zagraniczni uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach kulturowych, poznają Radomsko, uczestniczą w wycieczkach do m. in. Częstochowy, Kleszczowa.
- Jestem pierwszy raz w Waszym kraju i podoba mi się Polska oraz polska kultura. Radomsko też wydaje się ciekawym miejscem. Bardzo zaprzyjaźniłam się z polskimi uczniami. Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobywamy w trakcie projektu, przydadzą nam się w dalszej edukacji oraz dorosłym życiu. Chciałabym też powiedzieć, że jestem zachwycona pierogami, które przygotowywaliśmy samodzielnie podczas zajęć, bardzo mi smakowały! - podsumowuje swoją wizytę w naszym kraju Ntilntar Ismail z Grecji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto