Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

10 mln zł dla Kamieńska od spółki FBSerwis. Na co będą przeznaczone pieniądze?

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
O wypłacie dywidendy od spółki FBSerwis dla gminy Kamieńsk poinformował burmistrz Bogdan Pawłowski
O wypłacie dywidendy od spółki FBSerwis dla gminy Kamieńsk poinformował burmistrz Bogdan Pawłowski Arch. FB/Bogdan Pawłowski
Ponad 10 mln zł dywidendy wpłynie do gminy Kamieńsk od spółki FBSerwis, w której gmina jest udziałowcem

10 mln zł od spółki FB Serwis dla Kamieńska

W Warszawie doszło w czwartek, 28 marca, do spotkania w spółce FBSerwis. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu ubiegłorocznych wyników finansowych firmy, w której gmina Kamieńsk jest udziałowcem.

- Tak jak w poprzednich dwóch latach, wyniki FB Serwis Kamieńsk są bardzo dobre. Podjęliśmy decyzję, żeby zysk za rok 2023 w 100 % został podzielony pomiędzy udziałowców. W praktyce do kasy Gminy Kamieńsk wpłynie ponad 10 mln zł – informuje Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

FBSerwis Kamieńsk sp. z o.o. (spółka grupy FBSerwis S.A.) jest właścicielem i zarządzającym Zakładem Zagospodarowania Odpadów Ruszczyn, zlokalizowanym w Ruszczynie w gminie Kamieńsk. W skład zakładu wchodzą: instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych o mocy przerobowej 170 tys. ton/rok w części mechanicznej instalacji oraz 50 tys. ton/rok w części biologicznej instalacji wraz z linią do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o mocy przerobowej 90 tys. ton/rok oraz składowiskiem odpadów poprocesowych.

Gmina Kamieńsk pieniądze może przeznaczyć zarówno na inwestycje, jak i wydatki bieżące. W ubiegłym roku dywidenda dla gminy od spółki FBSerwis została wykorzystana np. na wsparcie finansowe budowy hali sportowej w Kamieńsku.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto