MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg na Orientację 2019 z I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku [ZDJĘCIA]

mk
Bieg na Orientację 2019 z I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku
Bieg na Orientację 2019 z I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku fot. M. Kulka
Za nami siódma edycja "Biegu na Orientację" organizowanego przez nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Za nami siódma edycja "Biegu na Orientację" organizowanego przez nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Tym razem przedsięwzięcie odbywało się pod hasłem "Stop przemocy". Tydzień temu młodzież z I LO wzięła udział w dyskusjach na temat m. in. prawnego i psychologicznego aspektu przemocy, a w piątek (27 września) dziewiętnaście trzyosobowych zespołów stanęło na starcie biegu w okolicy miejscowości Podświerk. Patrole miały do pokonania 10-kilometrową trasę, na której musiały odnaleźć 15 punktów i odpowiedzieć na dołączone do nich pytania.

- Drużyny miały do odnalezienia 10 punktów podstawowych i pięć bonusowych, za które dostawały dodatkowe punkty. Pytania dotyczyły lasu, a terenu, gdzie odbywał się bieg, jego flary i fauny. Należało na przykład określić nazwy drzew - mówi Bożena Ujma, jedna z koordynatorek projektu. - Po przybyciu na metę uczestnicy mieli do zrealizowania zadania z zakresu pierwszej pomocy. Poza konkurencją zaproponowaliśmy młodzieży naukę strzelania z łuku i zajęcia z samoobrony.

Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami, niektórym czasu starczyło także na... grzybobranie. Korzyści z realizacji projektu wybiegają jednak poza sprawdzenie się na trasie.
- Zawsze staramy się, żeby nasz projekt miał wieloaspektowy wymiar. Tym razem naszym hasłem przewodnim było "Stop przemocy", postawiliśmy więc na profilaktykę. Młodzież dowiedziała się, jak unikać przemocy i jak radzić sobie w sytuacjach przemocowych...

Bieg to jednak przede wszystkim wyrabianie tężyzny fizycznej, promujemy aktywny i zdrowy styl życia - mówi Tomasz Wojtasik, organizator biegu i nauczyciel z I LO.

- Dodatkowo podczas biegi uczestnicy mogli się zintegrować i nauczyć pracy w grupie - dodaje Bożena Ujma.

Na zakończenie biegu najlepszym drużynom wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe ekologiczne medale. I miejsce zajęła drużyna z klasy II D w składzie Marta Wójcik, Jakub Nagaduś i Olaf Przybyłowski. II miejsce przypadło drużynie z klady II B (Weronika Kaczmarek, Filip Kułak, Jakub Kusiński), a III miejsce drużynie z III D (Anna Halejak, Leon Klimczak, Eryk Kluziński). Wyróżnienie otrzymały drużyny: z I E1 (Marta Bałut, Weronika Małolepsza i Jakub Gorzędowski) i II F (Izabela Kowalska, Agata Mielczarek, Kamil Biniek).

Nasza Redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto