MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Cypryjska przygoda uczniów "ekonomika" w Radomsku dobiega końca. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Dwunastu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku spędziło dwa tygodnie w cypryjskim Pafos, gdzie zdobywało doświadczenie zawodowe odbywając staże w firmach.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu ”Mobilność szansą na rozwój zawodowy” który finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Uczennice ZSE w Radomsku z zawodu technik hotelarstwa odbywały staż w hotelu King Jason **** , gdzie miały okazję pracować w międzynarodowym zespole doskonaląc umiejętności zawodowe i język angielski podczas rozmów z gośćmi i współpracownikami. Stażyści z klas o profilu technik ekonomista i technik rachunkowości pracowali w działach finansowych hotelu King Jason i Louis Ledra Beach Hotel. Natomiast uczennice z zawodu technik handlowiec odbyły staż w supermarkecie 4U.

Cała grupa była bardzo życzliwie przyjęta przez personel firm goszczących i mogła doskonalić swoje umiejętności zawodowe w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Ponieważ w czasie pobytu panował ogromny upał, w czasie wolnym młodzież odpoczywała na plaży i na basenach które znajdowały się obok miejsca zakwaterowania.

Odbyły się również wieczór cypryjski z tradycyjnymi daniami, wizyta w grobowcach królewskich czy wycieczka jeepami po najpiękniejszych okolicach i rejs statkiem na błękitną lagunę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, a po powrocie do Polski na zakończenie projektu otrzymają również dokumenty Europass- Mobilność, które z pewnością wzbogacą CV stażystów. W trakcie pobytu młodzieży w Pafos przebywały również dwie panie anglistki które odbywały job shadowing. czyli obserwację pracy w hotelu King Jason. Były to Karolina Owczarek i Aleksandra Kutek.

Podczas pobytu opiekę nad uczniami sprawowała koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto