Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dla kogo dopłaty do in vitro w Radomsku? Wiek, stan zdrowia, stan cywilny

mk
Karina Trojok/Polska Press
Jeszcze w tym roku pierwsze pary z Radomska skorzystają z programu dopłat do zabiegów in vitro, które sfinansuje urząd miasta.

Jeszcze w tym roku pierwsze pary z Radomska skorzystają z programu dopłat do zabiegów in vitro, które sfinansuje urząd miasta. Radni właśnie przyjęli program polityki zdrowotnej pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomska”. Rocznie do programu może zostać zakwalifikowanych 20 par, które otrzymają po 5 tys. zł. Kto będzie się mógł starać o dotacje? To określają kryteria zapisane w dokumencie.

Więcej o decyzji radnych Radomska i dyskusji nad programem:

Dopłaty do in vitro w Radomsku - kryteria kwalifikacji par

- wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat; i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyidukowanie mnogiego jajeczkowana (AMH powyżej 0,7 ng/ml co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku).
- warunkowo kobiety do 42 roku życia jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 5,
- pozostają w związku małżeńskim,
- w dniu kwalifikacji do programu posiadają miejsce zamieszkania w Radomsku,
- szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności - mrożenie gamet lub zarodków.

W warunkach formalnych:
- do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego zakwalifikowane będą pary przez realizatorów programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i warunkami ustawy o leczeniu niepłodności (wszystkie inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem lub nie ma innych metod leczenia przy danej stwierdzonej przyczynie niepłodności);
- w ośrodku realizatora programu wymagane będzie złożenie informacji o przeprowadzeniu leczenia niższego rzędu lub wyniku diagnostycznego potwierdzającego bezpośrednie wskazanie do leczenia metodami rozrodu wspomaganego medycznie i udokumentowanie tego faktu w prowadzonej dokumentacji medycznej;
- w Urzędzie Miasta Radomska wymagane będzie złożenie wniosku kierującego do programu wystawionego przez ośrodek realizatora programu. Wniosek będzie wymagał zatwierdzenia finansowania przez Urząd.

O zakwalifikowaniu się pacjentów do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto