Gmina Wielgomłyny: Niedośpielin i Krzętów z pucharami Letnich Igrzysk Sportowych

nm
Archiwum gminy
Niedośpielin i Krzętów z pucharami Letnich Igrzysk Sportowych o Puchar Wójta Gminy Wielgomłyny.

5 lipca odbyły się XV Letnie Igrzyska Sportowe o Puchar Wójta Gminy Wielgomłyny. Wcześniej -14 czerwca - w Wielgomłynach odbyły się eliminacje do rozgrywek w piłkę nożną, a 21 czerwca w hali sportowo-widowiskowej w Wielgomłynach odbyły się eliminacje do turnieju w piłkę siatkową. Do finału awansowały drużyny z Niedośpielina i Krzętowa.

Od finałowego meczu w piłce siatkowej pomiędzy Niedośpielinem a Krzętowem rozpoczął się Letni Festyn. Po zaciętym pojedynku Niedośpielin pokonał Krzętów 2: 1 w setach, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju piłki siatkowej.

Wszystkie drużyny biorąc udział w eliminacjach do XV Letnich Igrzysk Sportowych zdobywały punkty, które liczone były w ogólnej klasyfikacji. Dalszą walkę o punkty w przeciąganiu liny, rzucie do kosza oraz pchnięciu kulą toczyły drużyny z Niedośpielina, Krzętowa, Kruszyny i Rudki.

W przeciąganiu liny niepokonany okazał się LZS z Niedośpielina, drugie miejsce zajął LZS Krzętów a III LZS Kruszyna. W pchnięciu kulą również najlepsi okazali się zawodnicy z Niedośpielina, Szczepan Gaik uzyskał 11,82 m, a Adam Gaik 11,76 m. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Krzętowa: Jacek Dusiński 11,91 m, Piotr Nowak 10,90 m, III miejsce zdobyli zawodnicy z Kruszyny. W rzutach do kosza I miejsce należało do zawodników z Krzętowa z ilością 7 celnych rzutów a II dla Niedośpielina z ilością 4 celnych rzutów, III miejsce zdobyła Kruszyna – 2 celne rzuty, IV miejsce Rudka 1 – celny rzut.

Przeprowadzono także kilka konkurencji sportowych dla zgromadzonej na festynie publiczności. Były więc bieg w worku, jazda na małym dziecinnym rowerku slalomem na czas, czy rzut na odległość oponą od samochodu osobowego oraz przerzucanie opony na czas od maszyny rolniczej BIZON.
Wyścig w worku wygrał Bugajczyk Kuba, druga była Alicja Świercz, a trzeci Radosław Gąciarek. W wyścigu na małym dziecinnym rowerku najlepszy okazał się Bugajczyk Kuba, drugi był Ziółkowski Mateusz, a trzeci Olas Adrian. Najdalej oponą rzucił Naleziński Damian z Pratkowic, drugi był Białecki Piotr z Kruszyny, a trzeci Skraboń Grzegorz z Myśliwczowa.
W przerzucaniu opony na czas najszybszy był również Naleziński Damian, drugie miejsce zdobył Jacek Nowak, trzecie Białecki Piotr.

Po podliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególne drużyny we wszystkich konkurencjach okazało się, że I miejsce ex aequo zdobyły drużyny z Niedośpielina i Krzętowa, II - Rudka, III - Kruszyna, IV - Wielgomłyny i Trzebce, V – Zagórze.

Na koniec zmagań sportowych Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk wręczył zwycięskim drużynom dyplomy, puchary oraz nagrody. Festyn zakończył się dyskoteką prowadzoną przez zespół ACTIV z Zagórza.