Mechanik Radomsko - Pilica Przedbórz 1:1. Mechanikowi potrzebny ksiądz?

Przemysław Jafra
Mechanik Radomsko zremisował na własnym boisku z Pilicą Przedbórz 1:1. III liga oddala się od Radomska.

Derby powiatu radomszczańskiego na remis. Mechanik Radomsko zremisował na własnym boisku z Pilicą Przedbórz 1:1. Strata punktów oznacza, że III liga oddala się od Radomska.

Pierwsze minuty derbowego meczu dla Pilicy. Kilka razy groźnie było pod bramką Mechanika. Pierwsza groźna sytuacja radomszczan w 16. minucie. Z rzutu wolnego strzelał Marcin Antczak, ale trafił w poprzeczkę. Sporo kontrowersji wzbudziła sytuacja z 37. minuty. W rzucie wolnym Antczaka i niepewnej interwencji Adama Nowakowskiego przedborzanie wybili piłkę... I tu powstaje pytanie czy z linii bramkowej czy już z bramki? Sędziowie uznali, że futbolówka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej a co za tym idzie, że gola nie było. Tuż przed przerwą radomszczanie mieli jeszcze dwie okazje. Najpierw Nowakowski wypiąstkował piłkę z strzale Antczaka z rzutu wolnego. A chwilę później Tomasz Wyciszkiewicz sprzed bramki wybił piłkę po strzale Przemysława szewczyka.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Szewczyka. Kolejne minuty to już dominacja Pilicy. W 69. minucie powinno być 0:1 ale po zagraniu Bartłomieja Madeja, Marek Jończyk trafił w słupek. Pięć minut później po kolejnej akcji Pilicy gola zdobył Jończyk. Radomszczanie rzucili się do odrabiania strat. W 78. minucie po wrzutce Anbtczaka Kamil Nowak trafił w słupek.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym przewrócił się Marek Michalski. - Z mojej perspektywy karnego nie było - mówi Rafał Rabenda trener Pilicy. Jeśli już był faul to przed polem karnym, co potwierdza cała drużyna. Przy tej sytuacji czerwoną kartkę obejrzał Wyciszkiewicz, który najbardziej protestował przeciwko jedenastce dla Mechanika. Rzut karny wykorzystał Antczak i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

- W ostatnich meczach stwarzamy sporo sytuacji - mówi Marcin Antczak kapitan Mechanika. - Są słupki, poprzeczki, ale nie ma bramek. Nie wiem, może trzeba księdza zaprosić do szatni.

Mechanik Radomsko - Pilica Przedbórz 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Antczak 89 karny - Marek Jończyk 74.