Mechanik Radomsko wreszcie wygrał. W Pucharze Polski pokonał Wolę Krzysztoporską 5:1

pj
"Tymczasowy" trener Mechanika Radomsko
"Tymczasowy" trener Mechanika Radomsko fot. Przemysław Jafra
W Pucharze Polski Mechanik Radomsko pokonał Wolę Krzysztoporską 5:1. Oby takie wyniki padały w lidze.

Piłkarzom klubu Mechanik Radomsko nie wychodzą mecze ligowe, wygrali za to w Pucharze Polski. W środowe popołudnie (25 września) radomszczanie zagrali z Wolą Krzysztoporską. Wciąż nie wiadomo za to, kto będzie trenerem zespołu Mechanika. Do ligowego spotkania ze Startem Otwock drużynę przygotowuje Dariusz Frączyk.

Już po 10. minutach meczu w Woli Krzysztoporskiej nasi piłkarze powinni prowadzić przynajmniej trzema bramkami. Nie po raz pierwszy jednak szwankowała skuteczność. Wreszcie w 15. minucie akcję Mechanika skutecznym strzałem wykończył Tomasz Walioszczyk. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Szewczyk.

Kolejne bramki padły w drugiej części meczu. Dziesięć minut po wznowieniu gry po raz drugi do bramki Woli trafił Walioszczyk. W 77. minucie po indywidualnej akcji wynik podwyższył Szewczyk. Cztery minuty później bezpośrednio z rzutu wolnego bramkarza Woli pokonał Marek Brych. Gospodarze odpowiedzieli w 85. minucie golem z rzutu wolnego.

- Dla nas to spotkanie było etapem przygotowań do meczu ze Startem Otwock - mówi Dariusz Frączyk, trener Mechanika. - Szansę gry otrzymało kilku zawodników, którzy nie grają w lidze lub grali bardzo mało. Stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji strzeleckich, z których wykorzystaliśmy tylko pięć.

Czy taką skuteczność uda się podtrzymać w kolejnych spotkaniach?

W sobotę Mechanik Radomsko rozegra kolejny mecz ligowy. W Otwocku radomszczanie zagrają z miejscowym Startem. O punkty będzie niezwykle ciężko. Start całkiem nieźle radzi sobie w rozgrywkach ligowych...