MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spacer historyczny z "ekonomikiem" w roli głównej. „100 lat w dziejach Radomska i naszej szkoły”. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Zespół Szkół Ekonomicznych (ekonomik) w Radomsku w niedzielę, 12 maja, zorganizował spacer historyczny „100 lat w dziejach Radomska i naszej szkoły”.

„100 lat w dziejach Radomska i ZSE” - pod takim haseł odbył się spacer historyczny zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Przewodnikiem była Agnieszka Kuligowska, nauczycielka historii w „ekonomiku”.

Historia „ekonomika” w Radomsku
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku jest jedną z najstarszych szkół średnich w mieście. Jej rodowód sięga września 1924 roku, kiedy to powstała 3 klasowa Koedukacyjna Szkoła Handlowa Polskiej Macierzy Szkolnej. Patronem szkoły od 1984 roku jest Tadeusz Kotarbiński. Słowa patrona „nie mam czasu, aby tracić czas” znajdują odzwierciedlenie w działaniach społeczności szkoły, jej misji i polityce.Na sztandarze szkoły umieszczono motto naszego patrona: „ … stać się godnym szacunku za dobroć, odwagę i prawość…”. Posłużyło ono do opracowania wzorców osobowych dla absolwentów szkoły. W ciągu 85 lat istnienia szkoła wykształciła wiele pokoleń absolwentów. Są wśród nich kupcy, towaroznawcy, ekonomiści, sprzedawcy, magazynierzy i księgowi. Pracą i życiem potwierdzają dobre przygotowanie do zawodu i aktywność społeczną. Szkoła w swoim programie nauczania skupia się na kształceniu ekonomicznym, także hotelarskim oraz szeroką wiedzą humanistyczną, rozbudza uzdolnienia artystyczne. Wielu naszych absolwentów podejmuje studia ekonomiczne. Niektórzy uczniowie wybrali później zawody prawnika, lekarza i nauczyciela. Obecnie pracuje w naszej szkole spora grupa nauczycieli – absolwentów. Niemal w każdym sklepie naszego regionu spotkamy sprzedawców- absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej bądź Zaocznego Technikum dla Dorosłych. Ponadto posiadamy ośrodek egzaminacyjny, w którym nasi uczniowie mogą podejść bez stresu do egzaminu w zawodzie sprzedawca, bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania.
[Informacja zseradomsko.edu.pl]

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto