Mechanik Radomsko znów bez zwycięstwa. Radomszczanie przegrali w Otwocku

pj
Mechanik Radomsko w tym sezonie jeszcze nie wygrał przed własną publicznością
Mechanik Radomsko w tym sezonie jeszcze nie wygrał przed własną publicznością Przemysław Jafra
Czarnej serii Mechanika Radomsko w III lidze ciąg dalszy. Radomszczanie przegrali w Otwocku. O wygranej Startu zadecydowały dwa problematyczne rzuty karne.

Pucharowe zwycięstwo nad zespołem LKS Wola Krzysztoporska nie przełożyło się na lepsze wyniki drużyny Mechanika Radomsko w rozgrywkach ligowych. Radomszczanie doznali kolejnej porażki. Tym razem Mechanik przegrał w Otwocku z miejscowym Startem 0:2.

Spotkanie w Otwocku radomszczanie zaczęli dość odważnie. Próbowali narzucić miejscowym swój styl gry. Na bramkę gospodarzy strzelał kapitan Mechanika, Marcin Antczak. Jego strzał przeleciał jednak nad poprzeczką bramki Startu. Po kwadransie lepiej zaczęli grać gospodarze.

Start z każdą minutą zaczynał osiągać przewagę. W 28. minucie grający w zespole Startu Malijczyk, Ibrachim Kalil Diakitę, będąc w polu karnym, przewrócił się po starciu z Jakubem Tazbirem. Sędzia uznał, że pomocnik Mechanika faulował Diakite i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Łukasz Choiński. Bramkarz Mechanika, Rafał Dawid co prawda wyczuł intencje strze-ca, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie. Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Mechanika. Radomszczanie próbowali wyrównać, ale każda próba przedarcia się pod bramkę Startu kończyła się na linii pola karnego. Radomszczanie mogli doprowadzić do remisu. Z około 20 m strzelał Antczak. Niestety, jego strzał trafił w słupek.

Podobnie, jak w pierwszej części meczu, tak i w drugiej po kwadransie sytuację opanowali gospodarze...