Monika Szymanek z LKS Dobryszyce mistrzynią Europy do 23 lat w podnoszeniu ciężarów! ZDJĘCIA

Monika Szymanek z LKS Dobryszyce została mistrzynią Europy do lat 20 w podnoszeniu ciężarów Arch. PZPC
Mistrzynią Europy do 23 lat w podnoszeniu ciężarów została Monika Szymanek z LKS Dobryszyce!

Monika Szymanek z LKS Dobryszyce mistrzynią Europy

Podczas odbywających się w Rumunii Mistrzostw Europy juniorów (do 20 lat) oraz młodzieżowców (do 23 lat) kolejny sukces osiągnęła zawodniczka z powiatu radomszczańskiego. Monika Szymanek z LKS Dobryszyce została mistrzynią Europy!

Monika startowała w czwartek, 27 lipca, w kategorii 55 kg. Podopieczna klubowego trenera Sebastiana Ołubka uzyskała w rwaniu rezultat 79 kg, a w podrzucie 105 kg. Rezultat z dwuboju dał jej złoty medal oraz mistrzowski tytuł!

Jak podaje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Monika pobiła przy okazji pięć rekordów Polski.

Przed nami jeszcze występy dwójki zawodników z naszego regionu. W poniedziałek, 31 lipca, wśród juniorów będzie rywalizował Patryk Barański z LKS Dobryszyce, natomiast we wtorek, 1 sierpnia, na pomoście pojawi się Katarzyna Kozera, sztangistka UMLKS Radomsko.

Dodajmy, że w środę, 26 lipca, wicemistrzynią Europy została Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko.