Oliwia Drzazga z Radomska wicemistrzynią Europy do 20 lat w podnoszeniu ciężarów! ZDJĘCIA

Oliwia Drzazga (z lewej) z UMLKS Radomsko została wicemistrzynią Europy do 20 lat w podnoszeniu ciężarów Arch. PZPC
Wicemistrzynią Europy do 20 lat w podnoszeniu ciężarów została Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko!

Oliwia Drzazga z Radomska wicemistrzynią Europy!

W Rumunii trwają Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów juniorów (do 20 lat) oraz młodzieżowców (do 23 lat). Srebrną medalistką i wicemistrzynią Europy wśród juniorek została Oliwia Drzazga, na co dzień zawodniczka UMLKS Radomsko!

Oliwia Drzazga, klubowa podopieczna Sławomira Bery z UMLKS Radomsko była pierwszą i jedyną zawodniczką z naszego kraju startującą na inaugurację mistrzostw. Stoczyła świetną walkę o złoty medal w dwuboju. Do pierwszego miejsca zabrakło jej… 1 kilograma! Złoto zdobyła Gruzinka Mariam Maisuradze.

W dwuboju Oliwia uzyskała 161 kg (72 kg rwanie + 89 kg podrzut). Medal sztangistki UMLKS Radomsko jest, jak podaje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, dwubojowym krążkiem numer 15 w tym roku.

Na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie wyjechało pięcioro sztangistów z województwa łódzkiego. W czwartek, 27 lipca, na pomost wyjdzie Monika Szymanek z LKS Dobryszyce, która będzie rywalizować z młodzieżowcami. Pozostali nasi sztangiści to juniorzy.

W niedzielę, 30 lipca, o medale powalczy Maria Karolak z Włókniarza Konstantynów Łódzki, w poniedziałek, 31 lipca, ze sztangą zmierzy się Patryk Barański z LKS Dobryszyce, natomiast we wtorek, 1 sierpnia, w Mistrzostwach Europy wystąpi Katarzyna Kozera w UMLKS Radomsko.