Oliwia Drzazga z Radomska mistrzynią Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów! Medale sztangistów z Radomska i DobryszycZDJĘCIA

Mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów seniorów została Oliwia Drzazga z Radomska

W Nowym Tomyślu rozpoczęły się w piątek, 4 listopada, Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Wśród startujących zawodników i zawodniczek nie mogło zabraknąć również sztangistów UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce. Do Nowego Tomyśla przyjechało 55 sztangistek i ponad 60 sztangistów.

Mistrzynią Polski seniorek została Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. Zawodniczka klubowego trenera Sławomira Bery zajęła pierwsze miejsce w kategorii wagowej 49 kg z wynikiem 158 kg w dwuboju (rwanie 68 kg, podrzut 90 kg). Dodajmy, że Oliwia zaliczyła wszystkie 6 podejść!

Srebrnym medalem może pochwalić się Klara Cieślak z LKS Dobryszyce, która w wadze 81 kg zajęła drugie miejsce wynikiem w dwuboju 165 kg (70 kg w rwaniu i 165 kg w podrzucie).

Srebrną medalistką została również Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko - 184 kg (81 kg w rwaniu i 103 kg w podrzucie).

Brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii 73 kg zdobył jeszcze junior młodszy Dawid Majsy z LKS Dobryszyce.

Poza podium w wadze 55 kg znalazła się Milena Pawlos z LKS Dobryszyce.

Dzisiaj o tytuł powalczy jeszcze Patryk Barański z LKS Dobryszyce w kategorii wagowej 89 kg.