Porażka Pilicy Przedbórz i sukcesy zespołów z ligi okręgowej

O piłkę walczy Jarosław Bąkowicz (w pomarańczowej koszulce), strzelec bramki dla Świtu Kamieńsk Jacek Drożdż
Porażką rozpoczęła trzecioligowa Pilica Przedbórz rundę wiosenną. Wygrały za to nasze zespoły z ligi okręgowej

Nadal cztery punkty dzielą Włókniarza Moszczenica, lidera okręgówki od drugiego w tabeli Mechanika Radomsko. Mechanik w bardzo trudnym spotkaniu pokonał Astorię Szczerców 1:0. Do walki o najwyższe miejsca w tabeli włączył się też Świt Kamieńsk, który wygrał 3:0 z Gerlachem Drzewica.

Gorzej wypadły nasze zespoły w III lidze. Pilica Przedbórz padła łupem Sokoła Aleksandrów, przegrywając aż 5:1. Jedyną bramkę dla zespołu z Przedborza zdobył Filip Leśniewicz.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie rundy wiosennej. Nie dostosowaliśmy się do warunków panujących na boisku, ciężkim i mokrym - komentuje trener Andrzej Dec. - Świetnie poradził sobie za to Sokół, szybko strzelił trzy bramki i praktycznie rozstrzygnął mecz. Na pocieszenie udało się nam wygrać 1:0 drugą połowę.

Jutro Pilicę czeka kolejny trudny mecz. Przedborzanie na wyjeździe zmierzą się z Ceramiką Opoczno.

W okręgówce wicelider z Radomska zmierzył się na wyjeździe z Astorią Szczerców. Mecz był ważny z kilku powodów. Zwycięstwo pozwalało na utrzymanie kontaktu z prowadzącą Moszczenicą, a poza tym radomszczanie zwykle dostawali od Astorii lanie. Tym razem jednak wygrali, jedyną bramkę strzelił Adam Olejnik. - Zawodnikom udało się wykonać wszystkie założenia taktyczne. Widać było także, że chłopcy chcą ten mecz wygrać, należą się im duże słowa uznania - mówi trener Rafał Ozga. - Mieliśmy sytuacje podbramkowe, ale rywal miał również kilka groźnych sytuacji.

Kolejny mecz Mechanik zagra jutro w Radomsku (o godz. 15) z Grabką Grabica.

Długo ze strzeleniem bramki męczył się Świt Kamieńsk, który podejmował Gerlacha Drzewicę. W pierwszej połowie na boisku dominowali miejscowi, ale gole nie padły. Na bramkę gości uderzał Jarosław Bąkowicz, blisko zdobycia gola był wracający do gry Przemysław Olejnik... Gerlach próbował kontrować i jeden z ataków, tuż przed przerwą o mały włos się nie powiódł. Piłka po uderzeniu Piotra Dąbrowskiego minęła Pawła Ogrodnika, bramkarza Kamieńska i, na szczęście dla Świtu, również bramkę gospodarzy.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale to Kamieńsk strzelał gole. Najpierw atomowym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Sewerynek, potem indywidualną akcję przeprowadził Jarosław Bąkowicz, a tuż przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Daniel Pęczkowski.
W niedzielę Świt jedzie na mecz z Omegą Kleszczów.