Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Raport "rozliczeniowy" radomszczańskich władz

Justyna Drzazga
fot. Justyna Drzazga-Nowińska
Rozpoczynamy cykl raportów tematycznych pt. "Oceniamy nasze władze". Będzie to próba rozliczenia przedwyborczego.

Na początek przeanalizujemy kwestię bezpieczeństwa w mieście, a konkretnie to, co władze Radomska zrobiły, by poprawić sytuację w najbardziej newralgicznych dzielnicach i osiedlach miasta.

Na pewno na plus można zaliczyć zainstalowanie w ścisłym centrum Radomska, m.in. na ul. Reymonta, Krakowskiej czy Żeromskiego monitoringu wizyjnego. Już wielokrotnie dzięki niemu radomszczańscy policjanci sprawniej namierzali chociażby wandali, którzy dewastowali elewacje sklepów i kamienic. Warto podkreślić, że monitoring był na liście wyborczych obietnic Anny Milczanowskiej, obecnej prezydent Radomska. Z tego pani prezydent się wywiązała.

Prezydent Milczanowska obiecywała także, że wyremontuje ul. Starowiejską, łączącą centrum Radomska z dzielnicą Sucha Wieś, gdzie doszło do wypadku, w którym ucierpiały dzieci. Starowiejską faktycznie wyremontowano, powstały tam też chodniki po obu stronach jezdni, dzięki nim dzieci już bezpiecznie mogą chodzić do szkoły.

W ciągu czterech ostatnich lat w Radomsku pojawiły się też ścieżki rowerowe, o które dopominali się rowerzyści. Choć według nich takich tras w mieście mogłoby być więcej, to i tak jest lepiej niż było wcześniej. - Szkoda, że drogowcy nie zrobili ścieżki w kierunku lasu na Wymysłówku przy okazji remontu ulicy Staffa - zwracali uwagę mieszkańcy tej ulicy. - Może zrobią to, gdy będą remontować przedłużenie ulicy Staffa, czyli ul. Wymysłowską - liczą.

Na ulicach Radomska, co więcej, jako pierwsze w kraju, pojawiły się patrole obywatelskie, w których pracują bezrobotni. Zdaniem wielu radomszczan, sam pomysł z patrolami jest może i dobry. - Pytanie tylko, komu oni pomagają i czy w ogóle pomagają. Bo odnoszę wrażenie, że ich obowiązkiem jest snucie się po mieście... - twierdzą niektórzy.

Mały minus należy się władzom za organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z Wyszyńskiego. Sama tzw. obwodnica jest dobrym rozwiązaniem, ale zbyt dużo bywa tam kolizji i wypadków. Kierowcy uważają więc, że przydałaby się tam sygnalizacja świetlna. - Zabrakło jej i stąd wypadki... Chyba tej inwestycji do końca nie przemyślano - komentują radomszczanie.

Na efekty programu "Miło na Miłej" i odpowiedź na pytanie, czy okaże się on sukcesem czy porażką, trzeba jeszcze poczekać.

Za tydzień raport o inwestycjach i gospodarce, czyli m.in. o nowych obiektach, ściągniętych do miasta inwestorach i stworzonych miejscach pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Raport "rozliczeniowy" radomszczańskich władz - Radomsko Nasze Miasto

Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto