Tenis stołowy: Zagrają w półfinałach

Młodzi tenisiści UMLKS, którzy grali w Łodzi i Białej Rawskiej
Młodzi tenisiści UMLKS, którzy grali w Łodzi i Białej Rawskiej Jacek Drożdż
Dorze wypadli tenisiści UMLKS Radomsko w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym.

O awanse do krajowych półfinałów walczyli w Białej Rawskiej kadeci i kadetki, a w Łodzi - juniorzy i juniorki.

W Białej Rawskiej najlepiej wśród naszych kadetek wypadła Kinga Molka, która w stawce 32 najlepszych zawodniczek w województwie zajęła szóste miejsce. To dało jej awans do turnieju ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany pod koniec września w Łańcucie.

Oto wyniki pozostałych: Ola Barańska miejsce 9-12., Dominika Pluta 13-16., Hubert Kowalski 25-28.
- To dobre lokaty, bo Hubert występuje w kategorii żaków i grał z zawodnikami o cztery lata starszymi. Dominika i Ola są natomiast młodziczkami i o awanse do Łańcuta w swojej kategorii wiekowej zagrają również w Białej Rawskiej - mówi Jacek Kawka, trener tenisistów.

Znakomicie spisali się zawodnicy UMLKS w rywalizacji juniorów. Wysoką formę utrzymuje Patrycja Mazurek, która zajęła czwarte miejsce. Kinga Musiał uplasowała się zaś na szóstej pozycji. Tym samym obie zawodniczki wywalczyły awanse do turnieju półfinałowego w Łańcucie.

Pozostali nasi zawodnicy znaleźli się na następujących miejscach: Kinga Molka 13-16., Ola Niemiec 21-24., Maciej Szymczyk 17-20., Bartłomiej Molka 25-28.