Wakacje w kajaku. Powiat Radomszczański zaprasza na spływ i spotkanie integracyjne REGULAMIN

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Powiat Radomszczański szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników kajaków. 22 sierpnia zaprasza na "Wakacje w kajaku", czyli spływ rzeką Wartą oraz spotkanie integracyjne...

Powiat Radomszczański szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników kajaków. 22 sierpnia (niedziela) zaprasza na "Wakacje w kajaku", czyli spływ rzeką Wartą oraz spotkanie integracyjne na terenie Camp-KAJAKOWO Pole Namiotowe, Biwak Zakrzówek Szlachecki 215.

Uwaga! Liczba uczestników spływu ograniczona, dysponujemy 25 kajakami (50 osób) - informują organizatorzy. - Decyduje czas zgłoszenia.

Spływ rzeką Wartą zabezpiecza radomszczański oddział WOPR. Miejsce zbiórki godzina 10:00 parking Camp-KAJAKOWO Pole Namiotowe, Biwak Zakrzówek Szlachecki 215

Spotkanie będzie doskonałą okazją do wzajemnego poznania się oraz do promocji turystycznych walorów Powiatu Radomszczańskiego.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu organizatorzy proszą o kontakt adres mailowy: [email protected] radomszczanski.pl, tel. 44 685 89 40. Szczegółowe informacje, m. in. dotyczące godzin zbiórki oraz szczegółowego przebiegu tras publikowane będą na www. radomszczanski.pl oraz na fanpage ERA Travel.

REGULAMIN SPŁYWU KAJAKOWEGO

1. Organizatorem spływu kajakowego „Wakacje w kajaku” jest Powiat Radomszczański z siedzibą w Radomsku (97-500 Radomsko, ul. Leszka Czarnego 22).
2. Organizator zachęca mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego do uprawiania tzw. „turystyki weekendowej”, turystyki jednego dnia. Promuje również walory turystyczne i kulturowe powiatu.
3.Udział w spływie jest bezpłatny.
4.Aby wziąć udział w wydarzeniu należy za pośrednictwem kontaktu email: [email protected] lub telefonicznie 44 685 89 40 do dnia 13.08.2021 r. zgłosić swój akces i przekazać dane do ubezpieczenia.
5. Podczas korzystania ze sprzętu pływającego wszystkich uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania, oraz znajdowania się pod wpływem działania alkoholu, narkotyków lub podobnie działających środków.
6. Uczestnik bezwzględnie stosuje się do zaleceń organizatora, przedstawiciela wypożyczalni lub osoby przez niego upoważnionej oraz ratowników. Uczestnicy zobowiązują się zapoznać z regulaminem i przestrzegać jego zapisów, a uczestnik dorosły wyraża zgodę na dobrowolną pomoc przy załadunku i rozładunku wypożyczonego sprzętu.
7. Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 lat muszą płynąć pod opieką osoby pełnoletniej, która odpowiada za bezpieczeństwo osoby małoletniej i złoży do organizatora stosowne pisemne oświadczenie.
8. Uczestnik słabo pływający lub nieumiejący pływać powinien płynąć w kajaku z osobą, która posiada dobrą umiejętność pływania.
9. Podczas całego czasu spływu obowiązuje bezwzględny nakaz korzystania z kamizelki asekuracyjnej, którego nieprzestrzeganie będzie wiązało się z koniecznością zakończenia udziału w spływie.
10. Na przednim siedzeniu kajaka siedzi małoletni.
11. Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność.
12. Opiekun jest zobowiązany do zapewnienia we własnym zakresie napojów chłodzących raz wyżywienia dla siebie i małoletniego na czas spływu.
13. Opiekun winien zapewnić dla siebie oraz małoletniego nakrycie głowy, strój przeciwdeszczowy oraz kremy przeciwsłoneczne z filtrem.
14. Podczas spływu kajakowego i korzystania ze sprzętu ze względów bezpieczeństwa kategorycznie zabrania się:
a) stania i kucania w kajaku,
b) siadania na burcie, dziobie, rufie,
c) skakania z kajaka do wody,
d) korzystania ze sprzętu pływającego bez założonej na siebie kamizelki asekuracyjnej,
e) przebywania w kajaku nieznajdującym się na wodzie.
15. Podczas spływu obowiązuje zakaz wyrzucania do rzeki i pozostawiania nad rzeką jakichkolwiek przedmiotów. Uczestnicy zobowiązani są dbać o czystość i porządek, wszystkie odpady winny być zabezpieczane przez uczestnika przez cały czas trwania spływu kajakowego.
16. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione lub skradzione podczas spływu kajakowego oraz za straty w mieniu uczestników.
17. Organizator nie odpowiada za szkody wyrządzone zarówno wzajemnie przez uczestników spływu jak również wyrządzone osobom postronnym.
18. Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie, który odbywa się na własną ich odpowiedzialność. Mogą w nim wziąć udział osoby nie posiadające przeciwwskazań zdrowotnych od lekarza na udział w tego rodzaju aktywności fizycznej.
19. Uczestnicy naruszający zasady regulaminu będą zmuszeni do zakończenia pływania wypożyczonym sprzętem niezależnie od czasu przebywania na wodzie.
20. Każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu.
21. Spływ odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
22. Organizator nie odpowiada za zaistniałe wypadki i szkody wyrządzone przez uczestników osobom trzecim podczas trwania imprezy.
23. Organizator ze względu na warunki pogodowe zastrzega sobie prawo do zmiany lub skrócenia trasy spływu.
24. Organizator przekazuje do używania uczestnikowi spływu sprzęt sprawny technicznie zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa co uczestnik spływu stwierdza własnym podpisem.
25. Uczestnik spływu zobowiązuje się do użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i jednocześnie ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne zdarzenie wynikłe z jego nieodpowiedniego korzystania.
26. Za uszkodzenia wynikłe z nieodpowiedniego korzystania z wypożyczonego sprzętu winę ponosi uczestnik spływu, on także pokrywa wszystkie koszty związane z naprawą przedmiotowego sprzętu. Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia sprzętu w momencie, gdy uszkodzenia jego będą tak znaczne, ze jego naprawa stanie się nieopłacalna. W takim przypadku uczestnik spływu zobowiązuje się do zapłaty całej wartości wypożyczonego sprzętu (kajaka, wiosła, kamizelki bądź innego sprzętu), według rachunków przedstawionych przez organizatora.
27. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie. O zmianach w Regulaminie Organizator będzie informował za pośrednictwem wydarzenia „Wakacje w kajaku” na portalu Facebook.

więcej na stronie wydarzenia na Facebooku >>> Wakacje w kajaku

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie