Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku z cierpiącymi i o cierpieniu

OPRAC.:
Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Wolontariusze I LO w Radomsku przedstawili Misterium Krzyża dla Wspólnoty "Betel", osób chorych, cierpiących i niepełnosprawnych.

Cierpienie jest nieodłączną częścią ziemskiego życia. Boimy się bólu, choroby i własnej słabości. Kiedy cierpienie nas dotyka, niełatwo jest je zaakceptować. Jest ono trudną próbą wiary. Cierpienie upokarza, przygniata ciężarem bolesnych przeżyć. Człowiek cierpiący przechodzi okresy buntu, który osłabia wolę i czyni go trudnym. Przeżywa chwile bezradności, zniechęcenia i samotności. Czuje się bezużyteczny, przytłacza go świadomość, że jest ciężarem dla innych.

Dzisiejszy świat nie rozumie cierpienia, nie potrafi się z nim pogodzić, ponieważ nie pasuje ono do stworzonego ideału człowieka i modelu życia. Za wszelką cenę chce się je wyeliminować, ale kiedy spojrzymy na rzeczywistość z Bożej perspektywy, odkryjemy, że ono ma sens i może wydać błogosławione owoce. Cierpienia nie da się uniknąć, nawet przy coraz większej wiedzy i rozwijającej się medycynie. Najczęściej pojawia się nagle, niespodziewanie i w najmniej odpowiednim momencie. Boimy się choroby i bólu i nie jest nam łatwo przebywać w obecności ludzi chorych i cierpiących.

Jednak wolontariusze I LO w Radomsku zmierzyli się z tym wyzwaniem i w przeżywanym czasie Wielkiego Postu przedstawili dla Wspólnoty "Betel", osób chorych, cierpiących i niepełnosprawnych Misterium Krzyża. Odbyło się ono w ramach comiesięcznych spotkań w Kolegiacie św. Lamberta. Jest to miejsce spotkań dla ludzi chorych i niepełnosprawnych z Radomska i okolic. Wolontariusze nie tylko spotkali się z osobami cierpiącymi, ale również przez oprawę muzyczną i recytację głębokich w treść tekstów o cierpieniu, pomogli zrozumieć jego sens.

W Misterium przeżywania cierpienia zaangażowali się uczniowie: Stanisław Orłowski ucz. kl. IV B, Karolina Górecka, Wiktoria Ozga, Mateusz Kolanus, Krzysztof Ćwiek - uczniowie kl. III C oraz Maja Cicha, Maja Cieciora - uczennice kl. II E1, a także Zosia Świech ucz. kl. III D.

Informacja: Gabriela Szczygłowska, I LO w Radomsku

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto