Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa Krzysztofa Ludwina otwarta w Muzeum Regionalnym w Radomsku [ZDJĘCIA]

mk
Wystawa Krzysztofa Ludwina otwarta w Muzeum Regionalnym w Radomsku
Wystawa Krzysztofa Ludwina otwarta w Muzeum Regionalnym w Radomsku fot. M. Kulka
W niedzielne popołudnie (2 lutego) w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina.

W niedzielne popołudnie (2 lutego) w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina „Zmienność Nastroju”. Ludwin jest malarzem, architektem i nauczycielem akademickim. Na wystawie w Radomsku zaprezentował przekrój swojej twórczości, jak przyznaje, zarówno pod względem formy, jak i emocji, jakie towarzyszyły mu podczas malowania.

- Życie jest za krótkie, trzeba zajmować się tym, co się lubi najbardziej, więc staram się codziennie malować, codziennie tworzyć tak, żeby przekazywać dobrą energię. Na tych pracach króluje kolor... Według moich badań - a zajmowałem się kolorem na Politechnice Krakowskiej - najlepiej kolory widzą kobiety. Mają tak zbudowane oko, że widzą więcej odcieni od mężczyzn. Prawdopodobnie mogę więc być kobietą - śmieje się artysta. - W ogóle mówi się, że akwareliści są kobietami...

Krzysztof Ludwin. Urodzony w Krakowie w Krakowie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1981-1987), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych ( 1987-1988). Od roku 1995 do 2006 pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W 2002 r. wydaje album ze swoimi pracami pt. „Kraków w akwareli”. W roku 2003-2004 prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego w ramach Licencjatu na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku uzyskuje tytuł doktora. Praca doktorska pt.: „Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność.” Od 2006 do 2018 roku Krzysztof Ludwin prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na stanowisku adiunkta. W roku 2018 wraca do Zakładu Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli. Członek ZPAP. Twórca, oraz członek założyciel SAP (Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich). W 2011 roku nakładem PWN wydaje podręcznik z cyklu: Ucz się od polskich mistrzów pt. „ Nauka malowania akwarelą”. Uczestnik licznych wystaw oraz plenerów malarskich.

To już 50 lat Muzeum Regionalnego w Radomsku. Placówka święt...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto