Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej inwestorów zainteresowanych strefą w Radomsku

mk
Na terenie  Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku działa już jedna spółka grupy VPK Packaging
Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku działa już jedna spółka grupy VPK Packaging Małgorzata Kulka
Prawie 59 milionów złotych wyda na terenie ŁSSE w Radomsku kolejny inwestor. Będą kolejne firmy i zakłady?

Radomszczańska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znów się rozwija. Właśnie pojawił się nowy inwestor, producent wyrobów z papieru i tektury. Firma VPK Packaging wyda w Radomsku prawie 59 mln zł. A na tym nie koniec dobrych wiadomości.

Spółka VPK Packaging jest częścią międzynarodowej Grupy VPK zajmującej się produkcją produktów z papieru i tektury. W ciągu najbliższych dwóch lat ma uruchomić zakład produkujący opakowania z tektury.
-Sprzedaż w zakładzie rozpocznie się w 2016 roku, a to oznacza, że do czerwca 2016 roku musi zostać zakończona budowa zakład musi zacząć pracować - mówi Jarosław Wojdełko, szef Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta w Radomsku.

W związku z nową inwestycją firma zamierza ponieść wydatki w wysokości co najmniej 58 mln 800 tysięcy złotych. W zakładzie znajdzie pracę przynajmniej 30 osób i takie zatrudnienie ma się utrzymać do dnia 2019 roku.

Zakład produkujący opakowania to nie pierwsza inwestycja Grupy VPK w Radomsku. Działa tu już spółka Aquila.
Działające w strefie zakłady też stawiają na rozwój. Jak zdradził Jarosław Wojdełko, na najbliższej sesji rady miejskiej zgłoszony zostanie wniosek o przeznaczenie na sprzedaż prawie 2 ha terenów w strefie na rzecz już istniejącego zakładu PRT Radomsko. Firma chce wybudować dodatkowy magazyn. Sesja odbędzie się 17 grudnia. Jeśli radni zgodzą się na sprzedaż, transakcja nastąpi na wiosnę.

W miniony piątek miało dojść do podpisania listu intencyjnego z kolejnym inwestorem. Firma zajmująca się się sprzedażą i dostawą części samochodowych, na pow. 1,5 ha ma wybudować magazyn i call center do obsługi naszego regionu.

Dwieście nowych miejsc pracy może przynieść rozbudowanie jednego z istniejących zakładów. - Firma stara się w ministerstwie o zezwolenie o rozszerzenie specjalnej strefy. Mam nadzieję, że procedura zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie, od tego wszystko zależy - mówi szef biura inwestora.

Urzędnicy dementują nieoficjalne doniesienia, jakoby w Radomsku miał zainwestować japoński koncern z branży motoryzacyjnej. - Radomsko nieustannie składa oferty, jednak droga do ewentualnej inwestycji jest jeszcze daleka - uspokajają.

Nowi inwestorzy to dla miasta przede wszystkim korzyści podatkowe i dodatkowe wpływy ze sprzedaży nieruchomości. Dla przeciętnego radomszczanina najważniejsze jest jednak to, że firmy działające na terenie miasta zatrudniają głównie ludzi z Radomska i okolicy.

Jak tłumaczy Jarosław Wojdełko, dziś firm, które nabyły działki na terenie strefy jest piętnaście, istnieje trzynaście zakładów. Obecnie w strefie zatrudnionych jest około 2300 osób.
- Do tej pory sprzedane jest ponad 100 ha nieruchomości, a do sprzedaży zostało 39 ha w klasie A i 14 ha gorzej uzbrojonych - mówi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto