MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Pola w Sekursku (gmina Żytno). Ponad 30 wystawców z branży rolnej i zwiedzający z całej Polski. FILM, ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ponad 30 wystawców z branży rolnej i nie tylko przyjechało do Sekurska w gminie Żytno na tegoroczne Dni Pola 2024

Dni Pola 2024 w Sekursku (gmina Żytno)

W Sekursku w gminie Żytno odbyły się we wtorek, 18 czerwca, Dni Pola 2024. Impreza po raz trzeci została zorganizowana w gospodarstwie JurczykFARM wspólnie z firmami BIO GEN, Bio-Lider oraz PROCAM Polska.

- Dni Pola pokazują rolnikom, w jaki sposób możemy zmienić podejście do ochrony fungicydowej (zwalczenie chorób grzybowych), zastosowania bakterii w uprawie zbóż. Dzięki temu możemy produkować lepiej, mieć wyższe plony i ich lepszą jakość. Dziś ograniczamy stosowanie fungicydów chemicznych a zastępujemy je bakteriami, którymi nawozimy pole – wyjaśnia Adam Jurczyk, współwłaściciel JurczykFARM.

Na wystawie Dni Pola w Sekursku 2024 pokazały się wiodące firmy z branży rolniczej.

- Są najnowocześniejsze maszyny, samojezdne opryskiwacze, mamy firmę, dzięki której możemy zarządzać lepiej swoim gospodarstwem, jest Fundacja Terra Nostra, która certyfikuje nas jako gospodarstwo regeneratywne. Regeneratywne, co oznacza, że mamy inne podejście do gleby, badamy kompleks sorbcyjny. Można nie tylko oglądać, ale również porozmawiać z przedstawicielami firm, specjalistami. Mamy również przygotowane poletka pszenicy i rzepaku, przy których zostaną omówione zasady zastosowanej technologii – dodaje Adam Jurczyk.

Ale Dni Pola to nie tylko rolnictwo. Uczestnicy mogli wygrać np. koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, przejażdżkę rajdówką z Krzysztofem Hołowczycem na specjalnie przygotowanym torze – mistrz kierownicy oczywiście pojawił się w Sekursku. Główną nagrodą był wyjazd z Robertem Lewandowskim na mecz Polska – Portugalia. Całą imprezę prowadził natomiast Irek Bieleninik.

Na Dni Pola w Sekursku zaprosił JurczykFARM

JurczykFARM w Sekursku to rodzinne gospodarstwo. Na 1300 hektarach uprawiana jest pszenica, rzepak, kukurydza, słonecznik, trawa. Gospodarstwo prowadzi również produkcję zwierzęcą, mleko daje w nim 160 krów.

Z działaniami prowadzonymi przez JurczykFARM można zapoznać się słuchają i oglądając filmy zamieszczane regularnie na YouTube. Gospodarstwo ma tam swój kanał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto