MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Maleje liczba bezrobotnych w Radomsku i powiecie radomszczańskim

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
W Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Przedmiotem analiz był m. in. raport dotyczący obecnego stanu i struktury bezrobocia w powiecie radomszczańskim. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2024 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku łącznie zarejestrowały się 1284 osoby bezrobotne, w tym 588 kobiet. W tym samym czasie z ewidencji PUP wyłączonych zostało 1188 osób bezrobotnych (z powodu podjęcia pracy - 651 osób).

Jak poinformowała Renata Koska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku sytuacja na rynku pracy jest stabilna, liczba bezrobotnych w styczniu wynosiła 2215, a, w kwietniu – 2033 osoby.

Według stanu na 30 kwietnia 2024 r. zarejestrowani bezrobotni stanowili 5,1 proc. aktywnej zawodowo ludności zamieszkującej teren naszego powiatu.

PUP w Radomsku w pierwszej kolejności skupia się na działaniach mających na celu podejmowanie zatrudnienia przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy bez udziału środków finansowych. Wiodącą usługą rynku pracy jest pośrednictwo pracy, w ramach którego pozyskiwane są oferty pracy oraz organizowane są giełdy pracy.

Omawiano także dane dotyczące realizacji zadań wykonywanych przez PUP w Radomsku oraz wykorzystania środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej za okres od stycznia do końca kwietnia 2024 r. (rada zaakceptowała projekt przesunięć środków Funduszu Pracy).

Zaopiniowano też sprawozdanie z realizacji ,,Programu zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na 2021 — 2023 ” za 2023 r. i podjęła uchwałę w sprawie podziału środków z Rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (limit tych środków - 59 446 zł).

Opiniowano także decyzje o umorzeniu świadczeń nienależnie pobranych przez bezrobotnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto