MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja rady miejskiej nowej kadencji w Kamieńsku. Miasto z nowym burmistrzem. FILM, ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jarosław Bąkowicz został oficjalnie burmistrzem Kamieńska. W Kamieńsku po pierwszej sesji rady miejskiej nowej kadencji

Pierwsza sesja rady miejskiej nowej kadencji w Kamieńsku

Audyt w urzędzie miasta w Kamieńsku zapowiada Jarosław Bąkowicz, nowy burmistrz Kamieńska. Podczas sesji rady miejskiej nowej kadencji, we wtorek 7 maja, Jarosław Bąkowicz złożył ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady i wiceprzewodniczącego.

Obrady w Kamieńsku rozpoczął Zdzisław Szczepanik, radny-senior. Pierwsze decyzje to wybór nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Szefem rady miejskiej w Kamieńsku została Sylwia Kubicka, a jej zastępcą jest Marcin Ozga (oba głosowania 14 radnych „za”).

Kulminacyjnym momentem sesji było ślubowanie złożone przez nowo wybranego burmistrza Kamieńska Jarosława Bąkowicza, który nie ukrywał emocji i wzruszenia.

- Wiedziałem, że wybory to będzie duże wyzwanie, natomiast założyłem sobie dosyć ambitną kampanię wyborczą i solidną podstawę w postaci programu wyborczego. Przeszedłem 300 kilometrów, od drzwi do drzwi, rozmawiałem z ludźmi, wysłuchałem ich spraw – mówił Jarosław Bąkowicz. - Będzie audyt otwarcie w urzędzie i jednostkach podległych, by zobaczyć, w jakim stanie poprzednia władza zostawia gminę… Będzie też realizacja mojego programu: strefa przemysłowa, budowa domu kultury, sportu i turystyki, budowa tras rowerowych, budowa bloków mieszkaniowych. Plany są ambitne.

Obecnie w radzie miejskiej w Kamieńsku zasiada 14 radnych, ponieważ mandat Jarosława Bąkowicza, po tym jak został burmistrzem, został wygaszony. Wybory uzupełniające zostały ogłoszone na niedzielę, 7 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto